Menu
in

Yazın sıcaklarında ferahlatan saç modelleri

Yaz geldiğinde havuz, deniz ve güneş üçlüsü saçımızın kurumasına ve yıpranmasına neden olur. Buna bir de saçlarımıza şekil vermek için kullandığımız yüksek ısıveren saç şekillendiricileri ve jöle, sprey gibi şekillendirici ürünler eklenir. Tüm bunlara rağmen nem ve terden dolayı ya istediğimiz şekli yakalayamayız ya da o kadar emek harcayıp yaptığımız model çok çabuk bozulur. Birçoğumuz da her zaman bakımlı ve açık saç ile dolaşmayı sevdiğimiz halde bu sıcak yaz günlerinde bunalır ve saçımızı toplamak isteriz. Günün en sıcak saatinde alelacele toplanan saçlar yerine sabah evden çıkarken yazlık saç modellerinden birine başvurmak en iyisi olacaktır. Yoksa öğlene doğru tepeden toplanmış saçlar ile ortalıkta dolaşan hem cinsleriniz ile karşılaşabilirsiniz.

Bakalım yaz için saçlarımıza neler yapabiliriz?

Dağınık topuz

Saçları sıkıca toplamak saç kırıklarına neden olduğu ve baş ağrısını engellediği için dağınık topuz bu yaz da favorimiz. Biliyorsunuz artık dağınık topuz modelleri günlük kullanım dışında davetlerin ve partilerin bile vazgeçilmezi oldu. Yaza uygun, renkli ve desenli saç bantları ile yapılan ensedeki topuzları deneyebilirsiniz. En pratik yol ise ince tarak ile kabarttığınız saçlarınızı birkaç tel toka yardımı ile gevşek bir şekilde tutturmaktır.


Isı Kullanmadan saça şekil verme

Saçlarımız güneşten yeteri kadar etkilenip kuruyorken bir de saç şekillendiricilerin yüksek ısısına maruz bırakmayalım. Isı kullanmadan saça nasıl şekil verilir diye merak ediyorsanız bu konuda birçok çözüm var. Saçlarınızı yıkadıktan sonra hafifçe köpükleyin. Fazla ince olmayan tutamlar halinde ayırın. Her bir tutamı parmağınıza gevşekçe dolayın, saç diplerinize yakın yerde parmağınızdan çıkarın ve tel toka ile kafanıza sabitleyin. Saçlarınız kuruduğunda tokları açın, dalgalar halinde dökülen saçlarınız doğal ve hoş bir görünüme kavuşacaktır.

Saç aksesuarları takın

Bu mevsimde daha enerjik görünmek, tiril tiril uçuşan kıyafetler ile uyumlu olmak için saçlarımıza minik dokunuşlar yapabiliriz. Son zamanlarda moda olan saç aksesuarları bu fikirde olanlar için ideal olabilir. Metal firketeler, renkli taşlar ve zincirli taçlar. Ve masal perisi gibi bir görünüm için çiçekli taçları deneyin.

Eşarp kullanın

Şapkaya alternatif olarak kalın bant şeklinde kullanılabilecek saç eşarplarında renkler ve desenler hayal gücünüz kadar geniş. Hem başınıza güneş geçmez, hem de farklı bir hava yakalarsınız.

Yaz şapkaları

Yaz mevsiminde şapkasız olmaz. Kıyafetleriniz ile uyumlu hasır şapkalar ile saç yapma gibi bir derdiniz olmayacağı gibi tarzınıza da yenilik katmış olursunuz. Saçlarınızı şöyle bir çevirin ve şapkanın içine saklayın, işte bu kadar. Yazlık hasır şapkalar aynı zamanda güneşin zararlı etkilerinden de saçlarınızı koruyacaktır.

Romantik saç örgüleri

İşte saçınızı toplamanın en rahat hali. İster klasik örgü, ister saç örgüsü ya da Fransız şelale örgüsü her biri de harika görünüyor. Renkli kurdeleler ile örüp yaz kadar neşeli olmak istemez misiniz? Şapkanın altından görülen bir tutam ile romantik, bandana ile sevimli, taşlı tokalar ile süslü görünebilirsiniz. Saç örgüsü yaz akşamlarında da hayat kurtarır. Isı kullanmadan kıvırcık yapmak için saçlarınızı nemliken gece örüp yatın, sabah açtığınızda en doğal dalgalar ile karşılaşabilirsiniz.

Cevap bırakın