Menu
in

Yazın En Popüler Kısa Saç Modelleri

Yazın sıcak günlerinde saçınıza verdiğiniz şekli sabit tutmak en büyük şikayetiniz mi?

Sıcaktan bozulan saçlar için en pratik çözüm toplu saç gibi görünse de kısa kestirmek de bir alternatif olabilir. Öncelikle bu konuyu bir değerlendirin 🙂

 

Saçlarınızı kestirmeye karar verdiniz! Peki hangi modeli uygulatacaksınız? Küt mü, katlı mı, lob mu, bob mu, yoksa pixie mi? Sizin için upuzun bir kısa saç modelleri listesi hazırladık. Kısa saç modelleri listemize geçmeden önce birkaç ipucu paylaşmak istiyoruz. Kısa saç kesimi her yüz tipine yakışabilir, tabii doğru model seçimi yapıldıysa. Saç kesimi hem modern olmalı hem de yüzünüzün orantılı görünmesini sağlamalı. Peki nasıl?

Yuvarlak yüz tipine sahipseniz, amacınız yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlamak olmalı. Yüzünüzü olduğundan uzun gösterecek model ise pixie. Yıkayın çıkın. Köpükle kolayca şekillendirin! Aynı zamanda bu tip kısa saç modelleri ile yüzünüz de olduğundan ince görünsün.

Kalp yüz tipine sahip kişiler için en uygun model bob modeller. Yüz alından çeneye doğru inceldiğinden arkası kısa önü çene hizasındaki bob kesim saç modeli yüzün daha orantılı görünmesini sağlar.

Kare yüz şekillerinde kısa saç modelleri kullanılacaksa amaç keskin köşeleri yumuşatmak ve geri plana atmak olmalıdır. Çene boyunda, hareketli kesimler bu yüz tipine en çok yakışacak olanlardır. Mutlaka saçınıza hareket katacak katlar vermelisiniz.

Oval yüz tiplerinde uygulanacak kısa saç kesim modelinde kakül düşünülmelidir. Boynunuz ince ve uzunsa küt ve kaküllü bir model uygulayabilirsiniz.

Uzun yüz tiplerinde ise amaç yüzün olduğundan daha kısa görünmesini sağlamak olmalı. Çene hizasından daha kısa modellerden uzak durulmalı. Çenede ya da çenenin daha aşağısında biten saç modelleri yüzün daha kısa görünmesini sağlar. Bu yüz tipine en çok yakışacak model ise bir tarafın kısa diğer tarafın çene hizasında olduğu asimetrik kesimlerdir.

1- Upuzun saçlarınızdan bir anda vazgeçmek kolay olmayabilir. Amanda Seyfried’in sarı saçlarında kullandığı bu boy kısa saç modellerine alışmak için ilk adım olabilir!


Kısa Saç Modelleri

2- Kısa saç kesimi konusunda daha cesur olanlara ilham verecek model Zendeya’nın kase kesim saçı.

Kısa Saç Modelleri

3- Kısa saç kesimi trendine uyum sağlayan bir başka isim Vanessa. Normal ve ince telli saçlar özellikle bu modeli tercih edebilir. Bu tip kısa saç modelleri ile saçlarınız olduğundan daha hacimli ve dolgun görünür.

Kısa Saç Modelleri

4- Lob model ve perçemi bir arada kullanmak istiyorsanız Taylor’un uzun süredir kullandığı saç modelinden ilham alabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

5- Farklı bir alternatif mi arıyorsunuz? Scarlett Johansson’ın saçının bir tarafını kazıtıp diğer tarafını uzun bıraktığı bu kısa kesimi size göre!

Kısa Saç Modelleri

6- Sarah Hyland sola ayırdığı dalgalı ve kısa saçlarıyla. Özellikle ince telli saçlar için kurtarıcı bir model daha. Saç köpüğü ile kolayca şekillendirilen kullanışlı kesimlerden.

Kısa Saç Modelleri

7- Kısa saç modelleri arasında küt saç kesimi yükselen trendlerden. Rihanna’nın görünümünü yakalamak için çene hizasında küt kestirip, saçlarınızı ortadan ayırmalısınız. Küt saç kesiminin kendinden emin net bir duruşu olduğu kesin!

Kısa Saç Modelleri

8- Ya da Miley Cyrus’un iki yanı tıraşlı erkek kesim modelini düşünebilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

9- Platin sarısı saçlarıyla kısa kesimlerin en çok yakıştığı isimlerden biri kuşkusuz Michelle Williams. Saçların yüze düştüğü bir tarafı uzun diğer tarafı kısa bu model, saçıyla uğraşmaktan hoşlanmayanların kurtarıcısı. Düzleştiriciyle birkaç dakika da bu şekle sokabilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

10- Çene hizasında kesimler için bir diğer önerimiz Marion Cotillard’ın kesimi.  Yine normal ve ince telli saçlar için kullanışlı bir model.

Kısa Saç Modelleri

11- Uzun lob modeli dalgalı saçlarıyla kullanmayı seven bu güzel Lily James. Saçlarınız kalın telliyse ve çok kısa modellerden kaçınıyorsanız omuzlarınızda bir kesim düşünebilirsiniz.

Kısa Saç Modelleri

12-  Lily Colins’de saçlarını kademeli olarak kısaltan ünlülerden. Önce bob, sonrasında kısacık kestirdiği saçlarıyla karşımıza çıktı. Ama bizce en çok bu model yakışmış.

Kısa Saç Modelleri

13- Jenna ve lob kesim saçları…

Kısa Saç Modelleri

14- Kristem Stewart’ın alışkın olduğumuzdan farklı kesimdeki saç modeli ve rengi yine farklı bir alternatif isteyenler için.

Kısa Saç Modelleri

15- Kısa saçın en çok yakıştığı bir başka isim tabii ki Katie Holmes. Uzun ve ince bir boynunuz varsa hiç durmayın. 🙂

Kısa Saç Modelleri

16- Kahküllü kısa saç kesimi düşünenlere önerimiz Karlie Kloss saçları.

Kısa Saç Modelleri

17- Jennefer Lopez de uzun zaman sonra kısacık saçlara geri dönüş yaptı. Bizce güzel olmuş.

Kısa Saç Modelleri

18- Saçları yandıktan sonra onları kısacık kestiren Jennifer Lawrance kısa saçlarını farklı şekillerde kullanmayı başaran isimlerden.

Kısa Saç Modelleri

19- Jenna’nın lob kesim modelinin önden görünüşü.

Kısa Saç Modelleri

20- Dalgalı sarı saçlarıyla January Jones de kısa saçın en çok yakıştığı yüzlerden.

Kısa Saç Modelleri

21- Jaimie Alexander bu kez yüzünü ön plana çıkardığı kısa saçıyla. Yüz hatlarınız küçükse mutlaka böyle bir model düşünmelisiniz. Çene hizasındaki katlı kesimiyle oldukça havalı görünüyor.

Kısa Saç Modelleri

22- Sarı ve kızıl tonlardan vazgeçmeyen Emma Stone’un lob kesim modeli saçları.

Kısa Saç Modelleri

23- Ve yine bir bob model daha. Bu kez Emilia Clarke’tan.

Kısa Saç Modelleri

24- Charlize Theron’un yüzünü ön plana çıkaran modelini ince yüz hatlarına sahip kişiler düşünebilir.

Kısa Saç Modelleri

25- Ve listeyi Beyonce ile sonlandırıyoruz. O,  asimetrik ve lob saç kesimini bir arada uygulayan ünlülerden.

Kısa Saç Modelleri

Cevap bırakın