Menu
in

En Modern Kısa Saç Modelleri

Bazılarımız için vakit yokluğundan ya da saç ile fazla uğraşmak istenmediğinden başvurulan bir model olsa da bazılarımız için farklı bir stildir kısa saç modelleri… Modern, özgür, biraz asi bir hava veren, özellikle kendine güvenen kadınlar tarafından tercih edildiği söylenebilir. Aslında işin özü kısa saç cesaret ister desek de, tüm dikkatleri üzerine çekeceği kesin.

Uzun saçın daha kadınsı ve dişiliği temsil ettiğini düşünenler herhalde kısa saça hiç cesaret edemeyenlerdir. Uzun saç ile uygulanabilecek saç modellerinin daha fazla olduğunu söyleyenler de sanıyoruz ki kısa saç modelleri ile efsane olanları bilmeyenlerdir. Her saç boyunun kendine göre kullanım alanı olduğunu ve kişinin özelliklerine göre karar verildiğini söylemek gerekir.

Genellikle kısa saç modelleri uygulayanlar düşünmek için uzun zaman gerektirdiğini ama bir kere kestirdikten sonra uzun saça dönmeyi aklınızdan bile geçirmeyeceğinizi söylerler. Yani ihtiyacınız olan sadece biraz cesaret…

Kısa saç modelleri kullanım kolaylığı sağlar

Bir kere sabahları sadece kurutmak için harcadığınız süre azalar, çok kolay şekil alırlar. Uzun saçı düzleştirmek için ne kadar çaba sarf ettiğinizi bir düşünün. Ya da hoş dalgalar yaratmak için elinizde maşa sar sar bitmeyen anlar. Kısa saç modelleri verilen şeklin daha uzun zaman sabit durmasına olanak verir. Uzun saçlarda dalgalar birkaç saat sonra inebilir. Ama kısa saça uyguladığınız maşa ile yarattığınız dalgalar saç spreyi ile sabitlendiğinde tüm gün sizi idare edecektir.

Kısa saç modelleri her zaman canlı ve sağlıklı görünür

Yıpranmış, kuru ve cansız saçlar genelde uzun modellerde görülür. Çünkü uzun saçlı olan kişiler saçlarını uzatmak, daha da fazla uzatmak için kırıklarını aldırmaya bile kıyamazlar. Saçlarına şekil vermek kısa saçlara göre daha fazla uğraş gerektirdiği için ısı gibi zararlı uygulamalardan daha çabuk etkilenirler. Kısa saç modelleri ile ilk yapılan kesimdeki modeli korumak için düzenli olarak kestirmek gerektiği için her zaman canlı ve parlak görünür.

Son olarak kısa saç özgüven gerektirir diyelim ve kısa saç modelleri uyguladıktan sonra çok beğeni alan ünlülere bir göz atalım.

Farklı kısa saç modelleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Kısa saçlı ünlüler


kısa saç modelleri

kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
saç kesim modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
kısa saç modelleri
saç kesim modelleri

Cevap bırakın