in

Hayat Kurtaran 10 Pratik Saç Modeli

Saç konusunda herkesin ortak olduğu bir şey var artık; saçları her gün yıkamak saça zarar veriyor! Daha sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, haftada iki ya da üç kez yıkamalısınız. Böylece saçlarınızın ph değerini koruyarak kendi yağı ile saç diplerinizin beslenmesini sağlarsınız. Fakat saçlarını her gün yıkamaya alışmış olanlarımız için bu fikir çok uzak geliyor olabilir.

İkinci ve üçüncü gün şekilsizleşen, hacimsiz görünen ve yıkamaktan başka bir çare yok diye düşündürten saçlar için, o günü kurtaracak pratik ve güzel modelleri derledik.

1- İki yandan örün
Örgü, harika bir kamufle modelidir. İkinci günün de yıkamadığınız saçlarınız sizi aynaya küstürdüğünde saçlarınızı iki yana ayırın ve biraz gevşek bir şekilde örün.

2016-sac-modelleri (9)

2- Yarım toplayın
Saçlarınızın yağlandığını düşünüp koşarak banyoya koşmak istediğiniz o ikinci günde, tamamen salık bir model yerine yarım toplama iş görecektir.
İkinci ya da üçüncü günde saçları açık kullanmak pek kolay olmaz, saçı kontrol altında tutmak zorlaşır. Ancak bu model ile hem saçlarnızı toplamamış hem de kontrol altına almış olursunuz.

2016-sac-modelleri (1)

3- Yandan ayırın
Artık dayanacak gücünüzün kalmadığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Üçüncü gün geldi ve saçlarınız yağlanmaya başladı. Islak görünüm veren ürünlerle saçlarınızda kaygan bir doku oluşturmalısınız. Derin bir ayrımla saçlarınızı yana tarayıp, bu ürünleri uyguladığınızda bu güzel görüntüyü yakalarsınız.

2016-sac-modelleri (2)

4- Klasik atkuyruğu yapın
Klasik at kuyruğu her zaman hayat kurtarır. Zamansız bir saç stili ile günü kurtarmak ve kendinizi riske atmak istemiyorsanız at kuyruğu modelleri uygulamalısınız.

2016-sac-modelleri (10)

5- Dağınık bırakın
Saçlarda karışık görünüm trendinden yararlanmanın tam sırası şimdi. Tousled denilen bu trendi temiz saça uygulamak inanın daha zor. 🙂 Şekillendirmek ve o doğal görünümü yakalamak öyle kolay değil ne yazık ki. Ama saçlarınız ikinci ya da üçüncü günündeyse şanslısınız. Zaten siz, hiç uğraşmadan tousled hair yapmışsınız!

sac-modelleri-

6- Ense topuzu ile günü kurtarın
Son dakika davetlerine yetişmek kabus olabilir bazı günlerde. Saçınızı yıkayacak vakti bulmak bile imkansız olduğunda ense topuzu imdadınıza yetişir ve şık bir davetin kurtarıcısı olur!

2016-sac-modelleri (4)

7- Örgü at kuyruğu
At kuyruğu saçlarınızı sağa doğru örün. Örgünüz bittiğinde parmaklarınızla hafifçe saç diplerinizi kabartın. Böylece o basık yağlı görünüm salaş bir saç modeline dönüşecek.

2016-sac-modelleri (5)

8- Arkaya tarayın
Bizce yağlı saçı en iyi kurtaracak model bu! Saçlarınızı geriye tarayın, isterseniz yine ıslak görünüm veren bir ürün kullanabilirsiniz, fakat saçlarınız yağlanmış olacağı için aşırıya kaçmamakta fayda var.

2016-sac_modelleri

9- Tepeden toplayın
Topuz da harika bir ikinci ya da üçüncü gün saçıdır. Hem günlük hem de davetlerde rahatlıkla kullanılabilir.

2016-sac-modelleri (7)

10- Toplayın ve karıştırın
Saçınızı yıkamamak için güzel bir bahaneniz var artık. Saçlarınızı yine geriye tarayıp salaş bir şekilde toplayın. Fakat bu defa kaygan değil, sanki yeni uyanmış hissi yaratmak için parmaklarınızla saç diplerinizi biraz karıştırın.

2016-sac-modelleri (11)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Saç Uzatmada Etkili Kürler

No-Poo Akımı