in

Isı Kullanmadan Yapılan Dalgalı saç modelleri

Yüksek ısı kullanılarak saça şekil vermek daha pratik olsa da saçlarımızda yarattığı tahribatı hepimiz biliyoruz. Düzleştirici ve saç maşasını sürekli kullanmak saçları kurutup daha çabuk kırılmasına sebep oluyor. Bu şekilde yıpranmış saçları sık sık uçlarından aldırdığımızda ise istediğimiz boya gelmesi epey zaman alacaktır. Aynı zamanda bu işlemlerin saçların canlılığını ve parlaklığını yitirmesine sebep olduğunu unutmayalım. Eğer saçlarım bu işlemlerden yeterince yıprandı diyorsanız yıpranmış saçlara doğal çözüm önerilerine göz atmalısınız. Daha önce paylaştığımız yıpranmış saçlar için maske tariflerine buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim konumuza, maşasız saç yapımı bu sebeplerden dolayı çok önemli. Her gün ayna karşısında en güzel saç modelleri için uğraşanlar, o zaman nasıl şekillendireceğiz biz bu saçları diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. 🙂 Merak etmeyin, evde ısı kullanmadan dalgalı saç yapmak aslında sanıldığı kadar zor değil.

Öncelikle altın kuralı paylaşmak istiyoruz. Asla mükemmel dalgalar için uğraşmayın. Son zamanlarda trend biliyorsunuz ki doğallıktan yana. Saçlarınızın en doğal formunu yakalamaya özen gösterin. Ünlülerin saçlarından ilham alın, artık kırmızı halı saç modelleri bile doğal ve sanki uğraşmadan yapılmışçasına özgür görünüyor.

Maşa kullanmadan bukle nasıl yapılır?

1- Akşamdan örüp yatın.

Sabah duş almak ve saç şekillendirme süresi oldukça zaman alır ve size mis kokulu bir kahve ya da enfes bir kahvaltı için zaman bırakmaz. En iyisi siz akşamdan saç modelinizi halledin, sabah güne bir kahve ile başlayın. Akşamdan yıkadığınız saçlarınızı daha nemli iken saç köpüğü ya da saç spreyi uygulayarak iki yandan sıkıca örün. Sabah örgüleri açıp saçlarınızı şöyle bir karıştırdığınızda uçlarında doğal su dalgası oluştuğunu göreceksiniz.

Isısız dalgalı saç nasıl yapılır?


Isısız dalgalı saç nasıl yapılır?

2- Pipet ile sarın.

Zahmetli bir işlem gibi görünebilir ama biraz sabır ile ince spiral dalgalar elde edebilirsiniz. Farklılık yaratmak istediğiniz günlerde deneyin. Yine akşamdan, yine nemli saçlarınızı pipetlere sarın ve uçlarını bağlayın. Gece boyunca şekil alan saçlarınız sabaha ince dalgalar halinde açılacaktır.

Maşa kullanmadan dalgalı saç nasıl yapılır?
Isısız dalgalı saçlar!

3- Saçlarınızı kıvırın.

Evet, bildiğimiz anlamda, tutamlara ayırdığınız saçlarınızı kendi etrafında nemli iken sarın, sonra kendi etrafında saç diplerinize kadar döndürün ve toka ile tutturun. Ne kadar ince tutamlara ayırırsanız o kadar ince dalgalar olacaktır. O günümüzde moda iri ve doğal dalgalar, biliyorsunuz. Kalın tutamlar halinde kıvırmak hem kolay ve az zaman alan bir işlemdir, hem de sonuçtan daha memnun olursunuz.

Isısız dalgalı saç yapımı.
Maşa kullanmadan dalgalı saç nasıl yapılır?

4- Bigudi kullanın.

Eskiden bilinen tek yöntem buydu unutmayın. 🙂 Saç maşaları  piyasaya çıkmadan önce akşamdan bigudiye sarılan saçlar sabah açılır ve şekillendirilirdi. Şimdi bigudilerin de modernize hali olan sosis bigudileri her yerde bulabilirsiniz.

Isısız dalgalı saç nasıl yapılır?
Maşa kullanmadan dalgalı saç yapımı

Sarıp düğüm atın.

Saçlarınızı yaklaşık bir parmak genişliğindeki tutamlara ayırıp parmağınıza dolayın ve düğüm atın. 

Isısız dalgalı saç yapımı
Maşa kullanmadan dalgalı saç nasıl yapılır?

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Ünlülerden Saç Bakım Tüyoları

Erkekler İçin Saç Bakım Önerileri