in , ,

En iyi sarı saç rengi tonları

Saç rengini ve modelini değiştirme isteği kadınların çok sıklıkla düşündüğü bir durumdur. Ve hepimiz hayatımızda bir kez bile olsa sarı saç tonlarından birine geçmeyi düşünmüşüzdür. Saçları sarıya boyatmak ciddi bir değişiklik olsa da doğal sarı gölgeler bir çok kadının başvurduğu bir değişiklik yöntemidir.

Önemli olan sizin için doğru sarı tonları bulmak;

Doğal saç renginiz üzerine uygulanacak doğal sarı tonları, ışıltılar veya ombre uygulamaları sizi bir anda farklı ve çarpıcı bir görünüme kavuşturabilir. Kendinize en çok yakışacak sarı tonları ve sarı saç renkleri isimleri için en doğrusu kuaförünüze danışmaktır. Konunun uzmanı iyi bir kuaför tarafından hayata geçirilecek sarı gölgeler mükemmel bir görünüm sağlar 😉

Doğal hali ile açık tonlarda saç rengine sahip olanlar açık tonlardaki sarı saç renklerini, koyu renk saça sahip olanlar ise koyu tonları tercih etmelidir. Sarı saç renkleri uygulamaları kişinin doğal saç rengi ve ten rengine göre farklı görünebilir. Eğer saçlarınız açık tonlarda ise birçok markanın sarı saç renkleri kataloğu üzerinden seçim yaparak evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Loreal, schwarzkopf, wella, garnier gibi birçok markanın sarı saç tonları ve numaraları arasında mutlaka istediğiniz sarı saç tonlarını bulabilirsiniz. Koyu renk saçlara sahip olanlara ise sarı saç renkleri arasından seçim yapmadan önce mutlaka kuaföre danışmalarını öneririz.

Saçlarını sarıya boyatmak isteyenler için notlar;

Sarı saç bakım ister. Saçlarınıza her zaman şık saç modelleri ile biçim vermeli ve makyaj ile kullanmalısınız. Makyaj ile kullanılan sarı saç modelleri daha hoş görünecektir.

Bir kez sarı saç tonları seçimi yaptıysanız kendinizi durduramazsınız. Daha açık tonlara doğru yavaş yavaş ilerleyebilirsiniz.

Sarı saç renklerini korumak için renk koruyucu şampuan kullanmalı ve doğal bakım yöntemleri ile saçlarınıza özen göstermelisiniz. Evde uygulanabilecek saç bakım kürleri için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Saçlarınız koyu renkli ise sarı saçlara kavuşmak için saçlarınız açtırmanız gerekebilir. Bu işlem saçların kuruması ve yıpranmasına neden olabileceği için saçlarınız ekstra bakıma ihtiyaç duyacaktır.

bebek-saclari1


Sarı saç kimlere yakışır?

Sarı saç renkleri ve tonları o kadar geniş bir yelpazeye uzanıyor ki, kendi ten renginize uygun bir sarı saç tonu mutlaka vardır. Eğer açık tenli iseniz açık sarı tonlarından, koyu renk teniniz varsa biraz daha koyu tonlarda sarı saç renklerinden seçin yapmalısınız. Örneğin küllü sarı tonları koyu tenlilerde en ideal görünümü yakalayacaktır. Küllü sarı rengi biraz daha mat ama olgun ve tok durur, ayrıca modern bir havası vardır.

Sarı saç renkleri ve isimleri

Altın sarısı, bal sarısı, balköpüğü, bronz sarı gibi değişik markalarda birçok sarı saç renkleri vardır. Sarı saç renkleri ve isimleri için daha önce paylaştığımız görseller için tıklayın. Doğal saç renginiz üzerine Ombre, gölge uygulaması veya tüm saçınızın açılarak sarı saç renkleri uygulanması mümkündür. En iyi sonuca uzman bir kuaför ile ulaşabileceğinizi unutmayın. Bu kadar köklü bir değişikliğe gitmek istiyorsanız işinin ehline danışın 😉 Etrafınızda iyi bir uygulama yaptırmış arkadaşlarınız var ise onların referansı ile hareket etmeniz daha iyi olacaktır. Karamel saç tonu her ten ve saç rengi ile uyum sağladığı için en çok tercih edilen renkler arasındadır.

miranda-kerr-sari-sac

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Sıcak Yağ Tedavisi

Ünlülerin Saç Renkleri