in

Renklerin Aurası

İmaj bir bütünlük işi. Bu bütünün en önemli parçasıysa renkler! Güçlü ve gerçek bir imaj için renkleri doğru kullanmak gerekiyor. Renk seçimi yanlışsa, kıyafetinizin kusursuzluğuna gölge düşürüyor. Yanlış renkler fiyaskoyla sonuçlanırken, size yakışan renkleri tercih ettiğinizdeyse yıldız gibi parlayabilirsiniz. Renklerin etkisini hiç birimiz inkâr edemeyiz. Örneğin dolabınızdaki kıyafetlerinizin rengi sadece göz zevkinizi değil kişiliğinizi de direkt olarak etkiler. Bir renk sizi zayıf ya da şişman,  yaşlı ya da genç gösterebilir. Hatta itici veya çekici görünebilirsiniz. Doğru renk ise cildiniz, saçlarınız ve gözlerinizin mükemmel bir uyum içinde olmasını sağlar.

Size en çok yakışan renk tonlarını bulmanızı sağlayacak en büyük yardımcınız ise ten/saç ve göz renginizdir. Örneğin teniniz doğal pembemsi tonlardaysa, sıcak renklerden uzak durmalısınız. Soğuk bejler, pastel tonlar, gri ya da lacivert sizin renkleriniz. Renk tercihinizi belirleyecek ikinci etken nasıl görünmek istediğiniz. Sofistike ve zarif görünmek için bejin gücünden faydalanabilirsiniz. Ve tabii ki moda sektörünün her yıl bize sunduğu griler, kirli beyazlar ve vazgeçilmez siyah! Bunlar mutlaka gardırobunuzda olması gereken renkler.

Genç mi görünmek istiyorsunuz? Renklerde o da mümkün. Canlı ve dikkat çekici renklerden yana olmalı tercihiniz. Bunlar lacivert, kırmızı, pembe gibi tatlı renklerdir. Masum pastel tonlarındaki aksesuarlar size canlılık verir.

Ve zayıf görünmek! Kadınlığın ortak arzularından. 🙂 Hepimizin bildiği gibi siyahın uzmanlığı tam olarak zayıf göstermek. Ama yok siyah sevmiyorsanız alternatif renkleri düşünün. Kahverengi, kömür grisi ve lacivert gibi.

Ve gelelim renk analizi tablosuna!

Saç, ten ve göz renginize göre renk auranızı öğrenebileceğiniz bu tablo eminiz size çok yardımcı olacak. Dolabınızda size yakışan renklere daha çok yer verin. Yakışmayanları ise yakışan birilerine hediye edin. 🙂

Rengini bulanlar yoruma yazabilirler.

renkauras


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Sadece 9 Adımda Evde Katlı Saç Kesimi

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri