in

Zayıf Gösteren Saç Modelleri

Saç stilinizle olduğunuzdan daha zayıf görünebileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca birçok alternatif arasından ‘’işte bu’’ dediğiniz, size en çok yakışacak modeli seçme şansınız var. Kesim, boya ya da kolay uygulanabilen saç modelleriyle yüzünüzü daha ince göstermeniz mümkün. Bu hileli saç modellerine gelin birlikte göz atalım.

  • Topuz

Topuz modelleri oldukça şık durmasına karşın, tercih edilecek topuzun yüz şekline uygun olması büyük önem taşır. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz mutlaka tepeden toplayacağınız bir modeli tercih etmelisiniz.

topuz_sac_modeli


Topuz

  • Kakül

Açık bir alnınız varsa yılın trendi kakül stillerini uygulayabilirsiniz. Direkt küt kesilmiş kakülerden ziyada dağınık kakül tercih etmenizde fayda var.

kakül_sac_modeli
Kakül
  • Uzun Saçlar

Eğer ki olduğunuzdan daha ince görünmek gibi bir istediğiniz varsa o makası sakın ama sakın saçlarınıza vurdurmayın. Uzun saçlar daha zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

uzun_sac_modelleri
Uzun Saçlar
  • Asimetrik Kesim

Daha uzun görünen yüzün bir diğer sırrı asimetrik kesimlerdir. Saçlarınızın önlerini daha uzun arkasını ise ön kısımlara nazaran daha kısa kestireceğiniz bu model ile yine yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

asimetrik_sac_kesimi
Asimetrik Kesim
  • Atkuyruğu

Son yıllarda salaş görünümlü saçlar oldukça popüler olmaya başladı. Modeller daha gevşek, daha bol! Size bu trendi daha ince görünmek için kendinize uygulayabilirsiniz. Saç tutamlarınızı yanlara alacak şekilde hafif bombeli bir atkuyruğu ile harika görünebilirsiniz.

atkuyrugu_modelleri
Atkuyruğu
  • Yarı Toplu Saç

Saçınızın yarısını hafif bombeli bir şekilde toplayarak yüzünüzün daha oval görünmesini sağlayabilirsiniz.

yari_toplu_sac_modeli
Yarı Toplu Saç
  • Dalgalı Saçlar

Düz saç modelleri yüzünüzün olduğundan daha geniş görünmesine sebep olur. Saç diplerinizin daha aşağısından başlayarak maşa ile dalgalandırdığınız saçlarınız yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.

dalgali_sac_modeli
Dalgalı Saç
  • Yandan Ayrılmış Saç

Saç yapınıza göre sağa ya da sola ayıracağınız saçlarınızın yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar. Eğer ki yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz kesinlikle saçlarınızı ortadan ayırmamalısınız. Yanlara doğru atacağınız sağ tutamlarınızla yüzünüzü daha ince gösterirsiniz.

ince_gosteren_sac_modelleri
Yana Ayrılmış Saç
  • Kat Kat Kesimler

İnce görünmenizi sağlayacak en önemli saç hilelerinden biri de saçları kat kat kestirmektir.  Yalnız katlarınızın çok yukarıdan başlamaması burada dikkat etmeniz gereken nokta. Daha aşağıdan hareketlendirilmiş saçlarla ince ve uzun bir ifade kazanabilirsiniz.

katli_sac_kesimi
Katlı Kesim

 

 

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Tişört ile Dalgalı Saç Yapımı

Bırakın Dağınık Kalsın!