in

BayıldımBayıldım

Yağlı Saçlar için Şampuan Önerileri

Yağlı saç sorunu aslında saç derisinden kaynaklanır. Yani yağlı olan saçlarınız değil, saç derinizdir. Çok sık yıkanan saçlar ve gün içerisinde saçlarımız ile çok fazla oynayıp, parmaklarımızı saçlar arasında sürekli gezdirmek de saçların yağlanmasına sebep olur. Düz saçlarda saç derisindeki yağlar uçlara doğru daha hızla ulaşır bu sebeple daha baskındır. Kıvırcık saçlı kişilerde ise daha az rahatsız edicidir. Saçlardaki yağlanma sorunu önlenmezse saç derisi gözenekleri tıkanacağı için saç dökülmesi ile de karşılaşılabilir. Yine aynı şekilde kepeklenme ve mantar gibi saç derisi sorunları da artabilir.

Yağlı saçlara bakım önerilerinin başında bu saç problemine uygun şampuan kullanımı gelmektedir. Nemlendirici etkisi fazla olmayan, yağlı saçlar için özel formüle edilmiş, yumuşak ve doğal içeriklerden oluşmalıdır. Bu tip saç sorunları olanlar için daha uygun olan nemlendiricisiz saç kremleri ve yağlı saçlar için bakım kürleri uygulamak çözümü hızlandıracaktır. Yağlı saçlar için kullanılacak ürünler  tedavi sonrasında haftalık, aylık periyodlarda devam ettirilip, günlük kullanım için hafif arındırıcı şampuanlar kullanılabilir.

Yağlı saçlar için şampuan önerileri

Loreal Pure Resource

Günlük kullanım için uygun ve etkili bir üründür. Saç derisindeki fazla sebum üretimini dengeler, saçı arındırır. İçeriğindeki E vitamini ile antioksidan etkisine sahiptir, saç ve saç derinizi korur.

Tresan Isırgan Otu Şampuanı 

Isırgan otu ekstresi kan dolaşımını arttırarak saç köklerini besler ve güçlendirir. Sağlıklı ve arınmış saç derisinde yağlanma ortadan kalkar. Saçlarınıza ekstra hacim kazandırır.

Yağlı saçlar için bakım önerileri

Yağlı saçların yıkanması sırasında uygulanacak en iyi yöntem şampuanlamadan önce ılık su ile iyice durulanıp, yağın saçtan uzaklaşmasını sağlamaktır. Birçok kişi saçlarının aşırı yağlanmasından rahatsız olarak gün içinde birkaç kez yıkamak isteyebilir. Bu durumda saç derisinde bulunan yağ hücreleri alışkanlık kazanarak daha fazla yağlanma eğiliminde olacaktır.

Doğal yöntemler, bitkisel uygulamalarda yağlı saç problemi için oldukça etkilidir. Kullandığınız ürünlere destek olarak yapacağınız bakım uygulamaları saç derisi problemlerinizin son bulmasına yardımcı olur. Doğal yöntemlerle bakım desteği için Yağlı Saçlar için Önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

8 Adımda Yarı Toplu Saç Modeli

Uzun Saç Modelleri