in

Yağlı Saç Görümünden Kurtulmanın Doğal Yolu: Mısır Unu

Saçlar yapısal olarak ya da çevresel faktörlerin etkisiyle normalden daha kısa sürede yağlanabilir. Ancak doğru ürünler ve doğru bakım yöntemleri ile yağlı saçların kontrolü gerçekleştirilebilir. Ürün kullanımı ve bakım yöntemlerinin yanında, saç bakımında neyin ‘’nasıl’’ yapıldığı önem taşır. Örneğin aşırı yağlanma problemi olan birinin saçlarını sık fırçalaması, saç diplerine saç kremi uygulaması önerilmez. Bu ve bunun gibi küçük pratik bilgiler, yağlı saç problemini en aza indirebilir. Yağlı saç kontrolünün nasıl sağlanacağına bu yazımızda değinmiştik.

Gelelim yağlı görünümü ortadan kaldıran mısır nişastası uygulamasına.

Saç kısa sürede yağlandığından sık yıkama ihtiyacı duyulur, ancak saçı sık yıkamak daha çok yağlanmasına neden olacaktır. Kuru şampuanlar ise, yağlı saçlardan mustarip olanlarımız için kurtarıcı görev görür. Saçınızı yıkamaya fırsat bulamadığınızda ve benzer acil durumlarda kuru şampuan uygulamalarıyla saçlarınızdaki yağlı görünümü pek ala yok edebilirsiniz. Mısır nişastası ya da mısır unu da tam olarak kuru şampuan görevi görür! Vaktiniz yok, saçınız yağlı ve en pratik yolla bu durumu düzelmek zorundasınız. Nasıl?

Uygulama!

Boş bir tuzluğa ihtiyacınız var. Bu tuzluk içerisine 1 yemek kaşığı mısır unu koyup saç diplerinize, salataya tuz döküyormuşçasına serpin. 10 dakika kadar beklettikten sonra fırça ile saçlarınızı tarayın.

Küçük bir tüyo; mısır ununun saç diplerinde beyaz görünüm bırakmasından rahatsız olursanız (eğer uygulama esnasında aşırıya kaçmazsanız bu gerçekleşmeyecektir) mısır nişastasına bir miktar kakao ekleyebilirsiniz.

Bununla birlikte doğal bakım uygulamaları ile düzenli bakım gerçekleştirmek saçın yağlanma oranını dengeleyebilir. Bakım yöntemleri için maske tariflerimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Kabaran Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Nemlendirici ve Yapılandırıcı Maske