Menu
in ,

Uzun Saç Modelleri

Yıkamak, kurutmak, şekil vermek gibi işlemlerle bakımına çok emek harcasak da uzun saçlarımız güzelliğimizin en önemli simgesidir. Uzun saç modellerine son zamanlarda getirilen modern kesim uygulamaları ise dişiliği biraz daha ön plana çıkarmaya yönelik oluyor. Kahkül ve katlı modeller için ustaca konuşturulan bir makas darbesi ile bir anda gösterişli saç modeline kavuşabilirsiniz. Uzun saçı şekillendirmek biraz zahmet istiyor ama en gösterişli modeller uzun saç modelleridir. Aynı şekilde ombre gibi modern renklendirme metotlarından da faydalanabilirsiniz. Sonuç olarak uzun saçlar farklı kullanım biçimleri ile çok yönlü bir yapıya sahiptir. Bu sebeple zengin saç modelleri seçeneği vardır. Eğer sabahları zamanınızın büyük bölümü saçlarınızın mükemmel görünümü için harcıyorsanız bu yazımız tam size göre..

Uzun saçlar için kısa sürede uygulanacak saç modelleri

Hepimizin kendimize yakıştırdığı ve çoğunlukla uyguladığı saç modelleri vardır ama bazen de farklı görünmek için değişiklik yapmak isteriz. Yandan atkuyruğu modeli ya da klasik atkuyruğu böyle zamanlar için hayat kurtarıcı olabilir. Romantik ve spor bir hava veren yandan atkuyruğunu sadece bir lastik ile yapabileceğiniz gibi bant ya da şık bir taşlı toka gibi saç aksesuarları ile de zenginleştirebilirsiniz. Atkuyruğu saç modelleri ile ilgili önerilerimize bir göz atarak fikir edinebilirsiniz.


At kuyruğu saç modelleri

At kuyruğu saç modelleri
At kuyruğu saç modelleri
Uzun düz saçlar için maşalı saç modelleri

Düz saçlar için en pratik saç şekillendirme maşa ile yapılanlar olabilir. Saçlarınızın her zamanki düz görünümünden sıkıldıysanız iri bir maşa ile hoş dalgalar yaratabilirsiniz. Son zamanlarda klasik dalgalar yerine saçların yarısının maşa yapıldığı modeller de tercih ediliyor. Saçlarınızın ortasından başlayarak maşaya sarıyor fakat uç kısımlarını serbest bırakıyorsunuz. Saçlarınızı kalın tutamlar halinde ayırın, bu şekilde 5-6 seferde çok kısa bir sürede tüm saçınızı dalgalandırabilirsiniz. Sonra her dalga tutamının üzerinden köpük sürdüğünüz eliniz ile geçin. Ya da dilerseniz hiçbir şekillendirici sürmeden başınızı öne eğip saçlarınızı biraz karıştırın, hafif su dalgalı bir model elde edeceksiniz.

uzun saç modelleri
uzun saç modelleri

 

uzun saç modelleri
Uzun saçlar için örgülü saç modelleri

Eğer sabah geç kalktıysanız işe ya da okula yetişme telaşı ile saçlarınızı yıkamak için fırsatınız olmayabilir. Böyle günlerde saç örgüsü ile hızlı bir şekilde saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Balıksırtı ya da şelale örgüsü gibi saç modelleri kendinizin uygulayabileceği kadar kolaydır. Bunun için boş vakitlerinizde birkaç video izlemeniz yeterli olacaktır. Atkuyruğu şeklinde topladığınız saçlarınızı da yine saç örgüsü ile farklı bir hale getirebilirsiniz. Kılçık örgü denilen, üçe ayırdığınız saçın alttan yarısını alarak örmek şeklinde yapılan model de oldukça şık durabilir. İster üstten sıkıca, isterseniz alttan gevşek şekilde bağlayın ve kalan saçlarınızı klasik örgü şeklinde örün. İşte bu kadar basit. 🙂

örgülü saç modelleri
örgülü saç modelleri
örgülü saç modelleri

Cevap bırakın