Menu
in

Ünlülerin Saç Renkleri

Saç renginde doğru karar çok önemli. Kaşınız, saçınız, göz renginiz ve teniniz saç renkleri arasından yapacağınız tercihin belirleyicileri. Sezonun saç trendleri arasında, iddialı bir saç rengi arayanlardan tutunda minik dokunuşlar ile farklılık yaratmak isteyenlere kadar herkesin işte bu diyebileceği bir renk var. Önemli olan doğru rengi seçebilmek! Sizi sürekli makyaja mahkum edecek bir saç rengi doğru değildir örneğin. Saç renkleri öyle ki, cildi soluk ya da ışıltılı gösterebiliyor. İfadeniz masum ya da sinirli görünebiliyor. Öyle bir illüzyon etkisi var.

Yılın trend saç renklerine geçmeden sizi doğru renge götürecek birkaç noktadan bahsedelim. Burada en önemlisi gözler. Kimse gözlerini geri planda bırakmak istemez. Eğer ki gözünüzün iris tabakasındaki renkle saçınızı aynı tercih ederseniz, gözleriniz çok daha canlı ve ışıltılı görünür. Hangi renge boyatırsanız boyatın bu önemli detayı göz önünde bulundurun. Aynı tonu yakalayamasanız da iki ton açığı ya da koyusunu deneyebilirsiniz. Ya da teninizin daha sağlıklı ve canlı görünmesi için diplerinizi koyu renklere boyatabilirsiniz.

Ve kaşlar. Kaşı ve saç rengi arasında uçurum olanlar hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyorum bence kesinlikle çok yapay duruyor. Artık gözler doğallık arıyor ve doğalı beğeniyor. Sapsarı saçlarda simsiyah kaşlar niye? Doğal kaş renginiz, teninizi en iyi şekilde bütünleyecek olandır. Yani o yüzden boyatmak da pek çare değil… Saç renginizi tercih ederken, kaşlarınızdan bir – iki ton açık ya da koyusuna yönelebilirsiniz.

Saç renkleri ile dudaklarınızı da ön plana çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Saçınızda tercih edeceğiniz kızıl tonlar dudaklarınızın daha dolgun ve canlı görünmesini sağlar. Kızılın dudaklar üzerinde böyle bir gücü var.  İster komple boyatın, ister hafif balyajlar attırın bu etkiyi yakalayabilirsiniz. Şimdi, ten, göz ve kaş rengi ile uyumlu saç rengi tercihi yapan ünlülerden ilham alacağınız galerimize göz atabilirsiniz.


Sarı Saç Renkleri

Bronde Saç Renkleri
Gökkuşağı Saç Renkleri

Siyah Saç Renkleri
Yeşil Saç Renkleri
Neon Saç Renkleri
Gökkuşağı Saç Renkleri
Gökkuşağı Saç Renkleri
Kahverengi Saç Renkleri
Kumral Saç Renkleri
Karamel Saç Renkleri
Kestane Saç Renkleri
Yeşil Saç Rengi
Sarı Saç Tonları
Sarı Saç Tonları
Açık Kahve Saç Rengi
Kahverengi Saç Rengi
Siyah Saç Tonları
Siyah Saç Tonları
Kahverengi Saç Tonları
Koyu Kahve Saç Rengi
Sarı Saç Tonları
Çikolata Kahve Saç Rengi
Sarı Saç Tonları
Kahve Saç Rengi
Sarı Saç Tonları
Kahverengi Saç Renkleri
Koyu Kahve Saç Rengi
Karamel Saç Tonları
Kahve Saç Tonları

Sarı Saç Tonları

Cevap bırakın