in ,

Ünlülerden Atkuyruğu Modelleri

Bazen saçımıza şekil veremediğimiz ya da yıkamadan çıktığımız günlerde uyguladığımız pratik bir modeldir atkuyruğu. Zor zamanlarda başvurulan bir model olarak düşünsek de aslında özel günlerin de klasik saç modellerinden biridir. Kısaca saçınıza harcadığınız zamanı kısaltan bu modelin çok çeşitli uygulanışı ve kullanım alanı vardır. Düzenli ve sıkıca toplanmış bir atkuyruğu modeli mi yoksa dağınık bir şekilde üst taraftan bağlanmış olan mı? Kâküllü ay kuyruğu modelinden en alelade toplanmış olanına, örgülü olanlarından ensede tutturulmuş olanına kadar ünlülerin uyguladığı atkuyruğu modellerine bir göz atalım. Ofiste, okulda, akşam çıkarken, sporda, hatta düğünde yaşamın her alanında pratik atkuyruğu modelleri karşımıza çıkıyor. Ve artık kırmızı halıda son zamanlarda görülen saç modellerinin çoğu da atkuyruklarından oluşuyor.

İkinci gün saçı olarak tabir edilen, sabah yıkamaya vakit bulamadığınız zamanlarda istediğimiz şekli veremediğimiz saçımızı toplamak kolayımıza gelir. Bazen fırça ve jöle-sprey yardımı ile sabitleyip düzgün bir atkuyruğunu tercih ederiz. Kabartılmış saçlara yüksekten gevşekçe toplanan atkuyruğu modellerinin de çokça tercih edilenlerden olduğunu hatırlatalım.

Atkuyruğu yaptığınız saçınızı tam olarak nereden topladığınız ise yüz şeklinize göre değişebilir. Çünkü yüz şekline göre atkuyruğu modelleri de değişkenlik gösterir. Yuvarlak yüzler için yandan ayrılmış modeller uygunken uzun yüzler için yukarıdan toplamak veya ortadan ayırmak en iyisidir. Yine yuvarlak yüzlerde bombeli, kabartılmış bir model yüzü uzun göstermeye yardımcı olabilir. En tepeden sıkıca toplanan saçlar yüz hatlarını ortaya çıkartır, elmacık kemikleri düzgün olanlar için bu noktalara doğru makyaj ile mükemmel bir görünüm yakalanabilir. Kare yüz şeklinde sahip olanlar için gevşek ve dağınık, önden birkaç tutamın serbest bırakıldığı modeller uygun olacaktır. Alnınız geniş, çeneniz dar ise yandan kâküllü bir model seçebilirsiniz. Oval yüzlerde ise atış serbest, her model bu yüz şeklinde yakışır.

Hacimli atkuyruğu modelleri

Özellikle ince telli saçlara sahip olanlara bu pratik modeli uygularken hacim veren bir ürün kullanmalarını öneriyoruz. Ön kısımlara krepe yaparak hafif bombe vermek de saçlarda atkuyruğu öncesinde fayda sağlayacaktır. İnce telli saçlar için hacimli atkuyruğu daha dolgun bir görünüm verir ve istediğiniz havayı yakalamanıza yardımcı olur. İnce telli saçlara hacim vermek için kuru şampuan kullanmak saç diplerine dolgunluk verir ve sprey kullanmak da yaptığınız krepeyi sabitler, uzun süre kullanmanıza olanak verir. Leigh Anne Pinnock tarafından kullanılan bombeli atkuyruğu modeli herhalde en sık görülen atkuyruğu modellerindendir.

Örgülü atkuyruğu modelleri

Her zaman aynı modeli yapmaktan sıkılanlar için atkuyruğuna alternatif örgü eklemektir. İsterseniz balıksırtı saç örgüsü ile birleştirin, isterseniz de topladığınızda sarkan kuyruk kısmını örün. Bu sene çok popüler olan Fransız saç örgüsü modelleri atkuyruğu ile tamamlandığında çok şık duruyor. Düz örgü ya da şelale örgü modeli de kullanabilirsiniz. En basit uygulanışı ise en tepeden itibaren, ortadan tek balıksırtı şekilde ördüğünüz saçlarınızı başınızın ortasına geldiğinizde sıkıca bağlayın, kalan kısmı salın. İşte örgülü atkuyruğu modeliniz hazır.

Rachel Zoe’nun gevşekçe balıksırtı örülmüş saçları, ensede yine hafifçe toplanarak tutturulmuş. Hem rahat hem de enerjik bir hava veren bu modeli kolaylıkla kendinize uygulayabilirsiniz. Diane Kruger’da bu tarzı benimseyen ünlülerden…

Boğumlu atkuyruğu modelleri

Kalın telli ve uzun saçlarda daha sıklıkla uygulanan bu modelde saçlarınızı yukarıdan sıkıca toplayın ve kuyruk kısmını aşağı salın. Uzunluğuna göre uca kadar birkaç yerden saç renginizde ince lastikler takın. İki lastik arasındaki saçı eliniz ile bollaştırın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

SAÇ İLE İLGİLİ GERÇEK VE KIZILDERİLİLERİN SAÇLARINI UZATMALARININ NEDENİ

Çiçeklerle Süslenmiş En Güzel Gelin Saçı Modelleri