in ,

BayıldımBayıldım ŞaşırtıcıŞaşırtıcı SıkıcıSıkıcı

Saç Uzamasında Çam Terebentin Mucizesi

Çam Terebentin Yağının Faydaları

Çam terebentin ne işe yarar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir, kullananlar ne söylüyor hepsine tek tek değinmeden önce; çam terebentinin elde edilişinden bahsedelim.

Çam terebentin nedir?

Terebentin aslında çam ağacının reçinesidir. Ağaçtan buhar distilasyon yani ayırma yöntemi ile elde edilen çam terebentin içeriğinde kokofan; piren ve reçine asidi bulunan, yağ/esanstır. Renksiz bir yapısı, yakıcı ama hoş bir kokuya sahiptir. Çam terebentin yağı ile çam terebentin esansı arasındaki fark ise; çam terebentin yağının çam ağacı gövdesinden süzülen baldan elde edilmesi; esansının ise; çam ağacının dikenlerinden elde ediliyor olmasıdır. Görüldüğü gibi ortak noktaları çam ağacından elde ediliyor olmalarıdır.

Çam terebentin yağı ne işe yarar?

Genellikle hızlı saç uzatma yöntemi olarak bilinse ve uygulansa da hızlı saç uzatma dışında; saçlara ve sağlığa pek çok faydası bulunur. Saç problemleri dışında birçok sağlık sorununa da iyi geldiği gözlenmiştir.

Ancak biz bu yazımızda saç için çam terebentin yağı faydaları konusunda tavsiyeleri ele alacağız. Saç dökülmesi, kepek gibi saç sorunlarına da fayda sağlar. Onlara geçmeden önce küçük bir not düşelim; eğer ki çok büyük bir saç sorununuz yani doktor müdahalesi gerektiren bir saç probleminiz yoksa çam terebentin yağını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz; herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Çam terebentin direk günlük kullandığınız şampuanınızın içine katılarak ya da farklı bakım yağları ile karıştırılarak kür olarak uygulanabilir.

Aktarlardan kolayca elde edilebilecek olan çam terebentin yağı fiyatları farklı markalarda 6 ile 12 lira arasında değişkenlik gösteriyor.

Çam terebentin yağı faydaları saç dışında vücut sağlımız için de çoktur. Stresi ve yorgunluğu önlediği, enerji verdiği, konsantrasyon eksikliğinde kullanıldığı, romatizma ve eklem ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

 Saçlar Üzerinde Çam Terebentin Yağının Faydaları 

 • Çam terebentin en güçlü faydası saçlar üzerindedir. Düzenli ve doğru kullanımında güçlü ve parlak, sağlıklı görünen saçlara kavuşursunuz.
 • Saç köklerini ciddi anlamda onaran ve besleyen çam terebentin yağı saç dökülme sorunu içinde oldukça faydalı bir yağdır.
 • Çam terebentin yağı faydaları içinde en önemlisi kılcal damarları uyarıp saç köklerinizi beslerken, saçlarınızın hızlı uzamalarına da yardımcı olur. Saçlarınızın yavaş uzamasından şikâyetçiyseniz bu yağ ile hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.
 • Çam terebentin yağının saç üzerinde en etkili olduğu bölge saç dipleridir. Kepek sorunları ve deri problemlerinden düzenli bir kullanım ile kurtulmanızı sağlar.
 • Birçok işlem görmüş; ısıya maruz kalmış ya da boya uygulanmış saçlarda en çok görünen sorun koparak dökülmeleridir. Çam terebentin yağı güçlü onarıcı etkisiyle bu tür sorunların oluşmasına engel olurken, koparak dökülmeleri büyük ölçüde engellemektedir.
 • Saçlara bakım yaparak canlı ve parlak görünmesini sağlamak da çam terebentin yağı faydaları arasında sayılabilir.

Çam Terebentin Yağı ile ilgili Az Bilinen Bir Gerçek 

Hepinizin bildiği gibi şampuanlar içerisinde pek çok kimyasal madde bulunur. Bu kimyasal maddeler; saça zarar verirken; doğal yapısını büyük ölçüde bozarak sağlıksız görünmelerine sebep olurlar. Hatta tüm bu olumsuz etkilerinden dolayı başlatılan şampuana hayır yani no-poo akımından No- Poo Akımı yazımızda bahsetmiştik. Çam terebentin yağı da; şampuanla kullanıldığında şampuanın kimyasal etkilerini yok ediyor. Yani yalnızca şampuan kullanarak saçınıza verdiğiniz zararı en aza indiriyor. Hiçbir saç sorununuz yoksa bile; çam terebentin yağını şampuanınıza karıştırarak uyguladığınızda; saçınızın kimyasal bileşenlerinden zarar görme ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. Çam terebentin kullananlar bu şekilde çok iyi sonuçlar elde ettiklerini ifade ediyorlar.

Çam Terebentin Yağı Kullanım ve Uygulanış Şekilleri 

Çam Terebentin Yağının Şampuan ile Kullanımı 

Saç şampuanınıza 20-25 damla kadar çam terebentin yağı damlatıp iyice karıştırarak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Çam terebentin yağı kullanımında en kolay yöntem saç şampuanı ile uygulanandır. Günlük kullandığınız (doğal ve kimyasal içermeyen) 200 ml’lik şampuanınıziçine karıştırın. Her saç tipi için rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca her yıkamada saçınıza uygulamanızda hiçbir yan etkisi yoktur. Çam terebentin faydaları gözlemlendiği ve uygulayan herkes tarafından onaylandıkça hazır çam terebentin şampuanı da piyasada hazır satılır hale geldi. Temiz ve doğal içerikli, güvendiğiniz markalardan da satın alarak çam terebentin şampuanı kullanabilirsiniz.

Not: Çam terebentin yağı yakıcı bir yağ olduğu için göze temas etmemesi önerilmektedir.

Badem Yağı ve Çam Terebentin Karışımı

Boş ve temiz bir şişeye eşit miktarda badem yağı ve çam terebentin yağını ekleyip iyice karıştırdıktan sonra saçlarınızın tüm bölgelerine yedirerek sürün. Karışımı saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonrasında havlu ya da streç ile tüm saçınızı sarın. Havluyu önceden ısıtırsanız daha etkili sonuç alırsınız. Bu karışımı saçınızda 2.5 saat kadar beklettikten sonra ılık bir su ile saçlarınızdan durulayın. Badem ve çam terebentin yağı karışımını ayda iki ya da üç kez uygulayabilirsiniz.

Çam Terebentin Yağı & Badem Yağı & Fındık Yağı & Ceviz Yağı Karışımı 

Yine aynı şekilde; çam terebentin yağı, badem yağı, fındık yağı ve ceviz yağını eşit miktarda boş bir şişeye doldurup saçınızın her bir bölgesine yedirecek şekilde uygulayın. İki saat kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Çam terebentin yağı ile ilgili önemli bir bilgi: Çam terebentin direk cilde uygulandığında tahriş ve yanma gibi problemlere neden olabilir. Bu sebeple mutlaka şampuan ya da diğer bakım yağları ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Ama şampuanlama esnasında da gözlerinizi kapalı tutmanızda fayda var.

Çam Terebentin Yağı Kullananların Yorumları 

cam_terebentin_kullanici_yorumlari_


Çam Terebentin Yağı Kullanıcı Yorumları

Çam terebentin kullanıcı yorumlarının birçoğu yukarıdaki gibi olumlu. Bu kullanıcı saç uzama sorunu için kullandığı çam terebentinden olumlu sonuç aldığını paylaşıyor. Saç uzama süreçleri biraz sıkıntılı olur genellikle. Uzatırsınız kırılır ve kestirmek zorunda kalırsınız. Böyle saçma bir döngü içerisinde bulursunuz kendinizi. Ancak dreams’ın dediğine göre; kırılma ya da dökülme gerçekleşmeden sağlıklı bir şekilde saçlarının uzamasını sağlamış.

cam-terebentin-kullanici-yorumlari
Çam Terebentin Kullanıcı Yorumları

Ekşi sözlük yazarı bir kullanıcı da saç dökülme sorununa iyi geldiğini belirterek; düzenli olarak kullanımında etkisini gördüğünü söylüyor.

cam_terebentin_yagi_kullanici_yorumlari
Çam Terebentin Esansı Kullanıcı Yorumları

Bir diğer kullanıcı ise; çam terebentin yağı yerine çam terebentin esansı ile saçlarınızın uzadığını belirtiyor. Yine şampuana eklediği esansı düzenli olarak saçına uygulamış ve kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde uzadığını fark etmiş.

Yorumlar

Cevap bırakın
 1. arkadaşlar ben daha yeni uygulucam fakat şampuana 25 damla damlatıldıktan sonra bir sonraki banyoda yine damlatılcakmı acill ????

  • şura her defasında damlatılmıycak. am ben 25 damla yerine terebentin şişesinin kapağıyla 2 veya 3 kapak döktüm şampuana.çünkü öyle diyenlerde var. faydasınıda görüyorum dökülmelerim azaldı bayağı.

   • Çam terebentin yağı fiyatı be kadar? Saçlarım çok dökülüyor badem yağıyla birlikte kullanmayı düşünüyorum siz etkisini görmüşsünüz ne kadar süre sonra etkisini gösterir?

  • Arkadaslar çam terabentin yagı gercekten saç uzatıyor benim bi akrabam kullanıyo sacları sarı ve yıpranmıstı şimdi ise sacları doğal haline dönmek üzere…bunun yanısıra benim saclarım yavas uzuyor ben badem yagı kullanıyorum suqn saçlarım kalcamdan 5 6 cm asagda size önerim her yıkamada sampuanınıza kullandığınız yagı tekrar damlatmanız daha hızlı ve güzel sonuç alacaksınız ? saglıklı kalın

 2. Ben 3 yıldır kullanıyorum çok çok memnunum saçlarım boyalı hatta herkes bana sarı saçlarla Nasıl baş ediyosun neden kopmuyor saçların diyo gerçekten çam terebendi yağı sayesinde kopmuyo çok sağlıklı uzuyor bir ayda en az 3 cm uzuyor bütün çevrem benim sayemde kullnıyo

 3. Meraba. Bende saçlarımın uzun yıllardır uzamamasından şikayetçiyim. En son çareyide baktım saçlarımı uzamıyor ben de kısa model kullanayım deyip kestirmekte buldum ve kestirdim. Bu yorumları görünce yeni bir umut doğdu ve alıp kullanmaya başladım bugün. Ilk yikamamda saçlarım biraz yumuşadı kendine geldi umarım dediğiniz gibi uzar 🙂

 4. Ben 3 yıldır kullanıyorum çok memnunum saçlarımı kestirdiğimde omuzlarıma geliyordu ve benim saçlarım da çok çabuk uzamıyor yağı kullandım ve neredeyse 1 yılda belime kadar geldi 8 ay önce tekrar kestirdim ve pişman olunca o yağı tekrar kullanmaya başladım omuzlarımda olan saçlarım şu an da belimden 1 karış yukarıda aynı zamanda bu yağ saç kırılmalarını da onarıyor bir de bir yerde okumuştum saç dökülmelerini de önlüyormuş ve saç çıkmasına da yardımcı oluyormuş onlar hakkında onay veremem ama saç uzatma konusunda çokça memnunum eğer siz de saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim gerçekten çok işe yarıyor.

 5. Bütün yorumlarda sadece uzamasına faydalı olduğu söylenmiş benim saçlarımda kırılma dökülme çok fazla buna da faydası var mı

  • Cihan bey dökülen saçlarınızın tekrr çıkmasını istiyosanız çamterebentin yağı ile badem yağını ikisinide eşit miktarda başka bir şişede karıştırıp saçınıza uygulayın badem yağınınn saç çıkarma etkisi var ben bi arkadaşımda şahit oldum deneme amaçlı her gün düzenli kafasınınn bi kısmına sürdü ve bir ay sonra düzenli badem yağı kullandığı bölgede bir tutam saç çıkmıştı sizde badem yağıyla denerseniz faydasını görceğinize inanıyorum.

 6. Merhaba bende kullanmak istiyorum fakat yorumlarda saç dokulmeleri ve Uzama ile ilgili olduğunu görüyorum deriyi de besliyorsa saç çıkarma özelliği varmıdır acaba

 7. Ben de birşey öğrenmek istiyorum.Saçımızı çam terebentin ile bakımını yapıp,yine karışımlı(25 damlalı) şampuan kullanarak yıkasak sıkıntı olur mu?

 8. Herkese merhaba ben de çam terebentini hem sampuanima hem de masaj olarak saçıma sürüp 3 saat kadar bekletiyorum gerçekten inanilmaz Bir sey oluyor Sacima:) herkese tavsiye ediyorum

 9. Afranur hanım merhaba saçıma sürüyorum demişsiniz uçlarına mı köklerinemi sürüyorsunuz? Yakıcıymış herhangi bir yan etkisi yokmu?

 10. Merhaba benim saçlarımı sarıya boyattigim için baya yıprandı ve dipden uzuyor ama uçlardan gidiyor kestirsem diyorum uzaması cok zor acaba bende bu yağı kullansam faydası olurmu yani uzatmada baya faydası oluyormu 18 yaşındayım uzun saçlı bir kız görünce o saçları kesesim geliyor ne olur yârdim edin bu yağ ise yariyormu kullananlar bilgi verebilirmi

 11. ben sıseyı bosaltım 20 ml samsupan kapagı acılmadıonun ıcın bı zararı olurmu ortalama 3-4 kapak oluyor

 12. Merhaba Eda Hanim çam terebentinin her hangi bi yan etkisi yok. Ay da bi çam terebentin yağını susam yağını hint yağı ve argan yağın dan oluşan karışımı yap gerçekten inanılmaz parlak ve güçlü oluyor 🙂 hafta da bir de Hindistan cevizi yağını saçına maske yap 3 4 saat kadar saçını sar kapalı kalsın daha sonra temizledigin de en az çam terebentin kadar faydasını görebilirsin

 13. Eda Hanim saydığım yağları en çok saç diplerinize yapın. Her tarafına sürmek de zarar yok tam tersine fayda var 🙂

 14. Eda Hanim maskeleri yaptıktan sonra yüzünüze temas etmiycek şekilde yıkayın ki sonra dan yüzünüzden tüy problemi oluşmasın

  • Afranur hanım Benim saçlarım da yağlanma ve dökülme sorunu var. Bu yüzden Rectiwa şampuan kullanıyorum. Onda okuliptus özü var. Yağ ile karıştırsam soru olur mu ? Ve saçlarım dah fazla yağlanır mı ? (Her gün yıkıyorum saçlarımı.)

   • Merhaba kübra hanim çam terebentin şampuana eklenince her banyo da çalkalayip öyle kullanırsanız hiç bi zararı olmaz. Her gün saç yıkamak yerine 2 gün de bi yikasaniz daha iyi olur çünkü sık sac yıkamak saçı yipratiyor.

    • Mrb Afranur hanım čam terebentin yağını hangi sıklıkla kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk:)

  • arkdaşlar benimde saçım iç ama iç uzamıyo 4,5 yıldır aynı boy bide çok ısıdıçı kullanıyorum o yüzden kırıklarımda çok var Çam Terebentin Yağı işe yararmı lütven bilgi verin uzun saçlı olmak istiyorum artık ??

 15. Benim sorunum bebek saçlarımın çok dökülmesi ve artık kelleşmeye başlaması bu yağı kullanirsam eğer bu sorunum ortadan kalkarmi

 16. Çam terebentin esansı yagiyla ayni islevimi görüyor? Ben sac uzatmak için restorex kullaniyorum onun içine katsam sizce sorun olur mu

 17. ben dove şampuanı kullanıyorum içine katsam bişey olur mu ve dove şampuanı diğer şampuanlar gibi zararlı mı admin ?

 18. bi de saç uzaması için yılan yağı diyorlar yılan yağıyla çam terebentin yağını karıştırıp dove şampuanın içine katsam bişey olur

 19. arkadaşlar çam terebenti saçıma uyguladım karşıntı yanma hissi ile acil gittim müthiş bir yanma hissi karşılaştım sakın kullanmayın

 20. Ben daha yeni aldım aktarlardan almanıza gerek yok ben a101 marketlerde gördüm hemde 6 tlye alicaginiza markette 4tl

 21. Bende a101 den aldığım badem susam çam tervebyin gibi bikaç karısık yağ war bunları gece sürsen sabah yıksam bi yanma veya daha değişik bi olay olur mu

 22. Bende sürdüm saçıma aktar saça sür dedi kafam şuan yanıyo resmen ne yapman gerekiyor. Admin acik cevap lütfen. Yıkamalımıyım yoksa acıya dayanmalımıyım

   • Mrb 17 yasinda erkek yigenim saclari cok dokuluyo ve tiftik tiftik duruyo asiri acilma var 40 yasinda bi adamin kafasi gibi surekli sapka bere kullaniyo bu yuzden doktor erkek tipi sac dokulme demis irsi demis ama hicbi test tetkid felan yapmadan bunu soylemis bunda ise yararmi yada ne gibi urun kullanmaliyiz acill yardimm lutfen

 23. Merhaba. Bende saclarimin uzun ve bakımlı olmasını istiyorum bu yağı denicem fakat sac diplerimin bir bölgesinde sedef var bir sıkıntı olurmu ?

 24. Slm arkadaşlar ilk defa kullanıma başladım çam terebentini benim sorunum saç dökülmesi ve birazda olsa dökülenleri geri kazanmak bunun için badem yağıda kullansam mı yada sadece çam terebentin yeterlimi

 25. Merhaba.. Ben şampuanıma bal karıştırıp kullananlardanım. Çam terebentinde karıştırsam bi sorun olur mu? Ve bi kaç yerde saçı kuruttuğunu okumuştum sanırım badem yağıyla bu yüzden beraber kullanılıyo. Peki badem yağını da mı şampuanımza katmalıyım?

 26. Ben uzaması için kullanmayı düşünüyorum. Bir çok yöntem araştırdım aklıma en çok yatan bu geldi. Kısa model kullanıyorum bir yıldır fakat çok sıkıldım. Umarım işe yarar

 27. Sarmisak yagi ile argan yagi ve cam terebentin yagini esit miktarda karistirip saca masajla uygulasak faydasi olurmu dokulmelere.? Birde hergun mu uyguluyacaz yoksa haftada bir mi?

 28. Merhaba arkadaşlar. çam terebenti yağı ile badem yağını şampuana karıştırıp kullansak ne olur? aynı olumlu etkileri alır mıyız?

 29. arkadaşlar çam terwbentin yağı asla tek başına kullanılmaz yanma yapar , ya zeytinyağı yada badem yağıyla olmadı şampuana katarak ve gereginden fazla katmadan kullanmalısınız…

 30. Ben üçüncü ayın başında çam terebentin yağını şampuanla birlikte kullanmaya başladığım. Başladığım gün kestirmiştim ve yaklaşık iki üç hafta önce ölçtüm eski uzunluğunu bile geçmiş yaklaşık 10-13 cm uzamış çok şükür kullanmaya devam ediyorum ve herkese de öneririm 🙂

 31. Selam arkadaslar ya size bi sorum olucaktı ben sacima bakim uygulamak istiyorum zeytinyagi sarimsak badem yagi ve yumurta akı kürünü duydum çamterebendi yağının badem yaginda daha iyi oldugunu dusundum acaba bu kür de badem yağî yerine çamterebendi yagini kullansam nasil olur yorumlarini bekliyorum tesekkur ederim simdiden?

 32. tam olarak nasıl yapılıyor yani bir avuç şampuana mi 25 damla yoksa şampuan hepsine mi 25 damla koycaz birde şampuanla mi daha etkili yoksa badem yağı ile karıştırırsak mi daha etkili

 33. tam olarak nasıl yapılıyor yani bir avuç şampuana mi 25 damla yoksa şampuan hepsine mi 25 damla koycaz birde şampuanla mi daha etkili yoksa badem yağı ile karıştırırsak mi daha etkili

  cevaplarsanız sevinirim

 34. benim saçlarım ince telli ve seyrek çokta yavaş uzuyor ve yakın zamanda boya yaptırdım baya kırıldı kullansam etkili olurmu yada yakın zamanda etkisini gösterirmi

 35. Bende bir yorum yapayim dedim . kullaniyorum terebenti cok saglikli ve. Yararlidir yan etkisi editörun belirtigi gibi yanmadir. Kullandiginiz sampuanin tamamina 2 kapak atarsaniz faydasini gorursunuz. Ayrica temiz saca. Yedirerek bekletirsrniz saclariniz parlak ve saglikli olacaktir. Sac dokulmesine ve en buyuk yarari KEPEK sorununa birebirdir.

 36. Merhaba ben elif 3 ay önce dogum yaptim ve saclarim cok dökülüyor badem yağı hint yağı zeytinyağı argan yağı karıştırdım sacima surdum çok döküldü. Cam tere bent ini şampuan ima karistir dim yine fazla dökülüyor test yaptım temiz çıktı kannim falan ne yapmam gerek çoooooooooook kötü açılma oldu ve ben çok kötüyüm yardım edin bana . cevap by yy

 37. çam terebentin süper bişey. aynı zamanda argan yağı ve jojoba yağı da öyle. ama ben karışım olarak kullanmıyorum ayarlayamıyorum oranları. neden bilmiyorum tarife göre yapıyorum yok olmuyor. o yüzden doğal keratin içerikli bi ürün kullanmaya başladım internette buldum içinde bu yağların hepsi var daha pratik geldi. gerçekten uzatıyor doğal olduğundan herhalde tıpkı aktardan almışım gibi hissettirdi beni. Keratin dip bakım yağı denediniz mi hiç bilmiyorum ama gerçekten iyi.

 38. L’oreal elsev şampuan kullaniyorum vamtebentini bu sampuana karistirsam faydasini gorurmuyum yada onerebilecegiz baska şampuan varmi bilgilendirseniz beni sevinirim teşekkürler

 39. Arkadaşlar saçlarım belimdeydi çok kısa bir şekilde kestirdim arkalarından kısa onu uzun ama şimdi çok pişmanım sampuanda cam tirebenti masaj içinde esansini kullanmak istiyorum bi sakıncası olurmu

  • Merhaba Sultan, çam terebentin bir çok kişinin uygulayıp memnun kaldığı doğal bir maddedir. Ama alerjik reaksiyon riski her zaman olabilir. Saçlarının tamamına uygulamadan önce ensede ufak bir bölümde denemeni öneririz.

 40. Bende kullanicam ama bana yanma etkisi var diyolar napmaliyim dampuanin icine 25 damla damlaticam insallah yanma olmaz olurmu admin

 41. Merhaba benim saçlarım çok dökülüyor ve çok azlar hangi yağı kullandiysam fayda etmedi acaba gürleşmesinede faydalı olurmu cünku gittikçe azalıyorlar cok korkuyorum lutfen yardim edin

 42. organik (yves rocher anti chute) 300 ml şampuana 25 damla eklersem sorun olur mu? organik şampuan olduğu için içine bişey eklemekten çekiniyorum

 43. Selamun aleyküm ,çam terebentin yağıyla ilgili bazı arkadaşlar yanma kaşıntı vs. problemlerden bahsediyorlar ,önemli uyarı ; çam terebentin yağı özütü çok yoğun olduğu için ortalama 10/1 yada 15 /1 oranında seyreltilerek kullanımı öneriliyor ve bazı kişilerin çam terebentin yağına karşı alerjileri olabilir el yada kolda seyreltilmiş karışım dan biraz sürerek denenebilir.Banyo esnasındaki yıkama kullanımı için ,500 ml bir şampuan şişesine 50 ml yada 30 ml kafidir ,masajlı ve tarayarak uygulama da kullanmak için 10 damla badem yağına (hint,argan,ceviz ,avokado sarımsak yada hindistan cevizi de kullanılabilir) 1 damla çam terebentin yağı eklenerek kullanılabilir, (1 yada 2 saat bekletmenin yeterli olduğu belirtiliyor.)

 44. Ben badem yağını saçta bir iki gün daha yoğun olunca bir kaç gün bekletiyorum. Saçlarım kolay taranıyor şeklini koruyor rengi canlı görünüyor. Çam yağı badem yağıyla karıştırılırsa saçta bir iki gün bekletilebilir mi?
  Birde çam yağı badem yağıyla hangi oranda karıştırılmalı
  Badem yağı başka neylerle karıştırılıp aynı şekilde kullanılabilir.
  Çam yağı başka neylerle nasıl kullanılabilir aynı programda kullanabilir miyim?
  Birde bugün aktarda yılan yağı söylediler kullanmak sağlıklı mıdır iğrenç midir nasıl kullanılır

 45. Ben şampuanıma katıp kullandım nemliyken de saçıma sürdüm bakım olsun diye bunu yıkamadan bıraksam saçlarım çok kuru saçıma bi zararı olur mu admin

 46. Saçlarım aşırı yaralanıyor ve dökülüyor çam terebentini kullansam saçlarımın dökülmesi durur mu. Ve dökülen saçlar tekrar çıkar mı

 47. Merhaba öncelikle çam terebentinin yağını feğilde şampuanını alsak etki eder mi? Ve yüze geldiği zaman tüylenme yapıyır mu acill

 48. Ve arkadaşalar son olarak çam terebentin şampuanı saçları yumuşatmayıp kazık gibi yapıyormuş doğru mu acil

 49. Beyler simdi bu Head Shoulders komple bakıma uygulasak sıkıntı olurmu ne kadar koymamız gerekiyor çam yağı ve badem yağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

En İyi Kahverengi Saç Tonları

John Frieda’ya Göre Kısa Saç Kimlere Yakışır?