Menu
in , ,

Saç Renginde Yeni Trend: Babylights

Saç renginde köklü bir değişiklik yapmak bazen pişmanlıkla sonuçlanabilir ve geri dönüşü çok zor olur. Renk açmak için uygulanan işlemlerden sonra kendi renginize dönmek mümkün olmayabilir. Her boyamadan sonra ilk yıkamada hiç beklemediğiniz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple saçlarında renk değişikliği isteyenler için en iyi çözüm balyaj, ombre ve babylights gibi uygulamalar ile hafif geçişlerdir. Zaten son yıllarda saç renkleri için moda akımları da bu uygulamalardan yana…

Bebek saçının doğal renk tonları ve ipeksi görünümü imrenilecek kadar güzeldir. Son günlerin yeni trendi ise bu görünümden esinlenerek ortaya çıkan Babylights saçlar oldu. İnce ilüzyonlar ile saça yumuşak ve taze bir ışık vermek amacı ile uygulanan bu yeni akım çok ses getiriyor. Renk uzmanlarına göre ombre’den daha doğal ve yumuşak geçişler içeriyor. Yani kısaca bu uygulamada amaç saçın kimyasal işlem görmüş gibi değil güneşten açılmış gibi bir hava kazanmasıdır.

Saç renklerinde değişiklik olmadan mevcut saç renginden farklı bir renge sahip olmak istemeyen ve doğallığı sevenler için sadece güneşin ışıltılarının saçlara yansıdığı yeni bir akım….

Güneşin öpücüğü saçınızda: Babylights

Doğal saç renginden sadece 1-2 ton açık renklerin, ince tutam halinde, saç çizgisi etrafında hassas bir uygulama gerekmektedir. Klasik gölge uygulamasından farklı olarak doğal saç rengini tamamlayacak ışık oyunu gibi düşünebiliriz. İnce vurgular ile doğal bir görünüm elde etmek isteyenler çocuklarının fotoğraflarını kuaförlerine göstererek uygulama yaptırıyorlarmış, bizden söylemesi…

Temel amaç sert ve donuk görünümü yumuşatmak olan bu yeni trendte; sarışınlarda benzetme yerindeyse tereyağı gibi parlak bir ton yakalamak hedefleniyor. Esmerlerde babylights uygulamasında bronz ışıltı elde etmek için altın şeritler önerilirken, siyah saçlarda bir ton açık sıcak tonlara yönlendirme tavsiye ediliyor. Kızıllar ise daha eğlenceli bir havada bakır ve altın tonları ile doğal bir renk geçişi hedefleniyor. Bu sayede tüm saçlar için saç renkleri değişmeden farklılık kazanmak mümkün oluyor.

Diğer saç gölgelendirme uygulamalarından farklı olarak saçların ayrılması ve folyolanan saç miktarı değişiyor. Dolayısıyla uzman ellerde uygulanması gerekiyor. Ayrıca 1 veya 2 aylık dönemlerde bakım yapılması şart. Bu konularda uzman bir saç uzmanına danışmanızı öneriyoruz.


babylight saç renkleri

babylight saç renkleri
babylight saç renkleri
babylight saç renkleri
babylight saç renkleri
babylight saç renkleri
babylight saç renkleri

Cevap bırakın