in

Saç Onaran Doğal Maske Tarifi

Isı, boya ve çevresel faktörlerin yıpratıcı etkisine maruz kalan saç telleri cansızlaşır, kırılır ve yıpranır. Tüm bu zarar veren etkenleri ortadan kaldırarak ya da en aza indirerek, saçlara yapılacak bakım uygulamaları ise saçın eski canlılığını kazanmasına yardımcı olur.  Saç bakım ürünlerinin yanında evde elinizin altındaki malzemelerle saç bakımınıza destek olabilirsiniz. Evde saç bakımı hem bütçenize katkı, hem zamandan tasarruf sağlar, en önemlisi de kimyasal içermez.

Yıpranmış Saçlar için Saç Bakım Maskesi

2 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı elma sirkesi

Uygulanışı
Evde saç maskesi hazırlamak bakın ne kadar kolay. Tüm malzemeleri karıştırıp tüm saça uygulayın. 1 saat kadar bekleyip saçlarınızı durulayın. Yıpranmış saçlar için maske önerisi için bu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Balın saça faydaları
Saçlar en çok neme ihtiyaç duyar. Bal, yoğun nemlendirme özelliği ile kuru saçların canlanmasını sağlar. Bununla birlikte yapılandırıcı özelliği saç derisini onarır, dökülmeleri ve kepek oluşumunu önler. Saç bakımı evde yapılacaksa bal ilk sıralara yazılmalıdır.

Aşırı yıpranmış saçlar için maske hazırlamak isteyenler için bu yazımızda farklı öneriler de var.

Zeytinyağının saça faydaları

Zeytinyağı saçların daha yumuşak, sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Saç kırıklarının oluşumunu engeller, yıpranmış saçlar üzerinde etkilidir. Doğal saç maskesi hazırlayanlar için temel malzemedir. Alerjik reaksiyon göstermez, sadece saç değil tüm vücut için nemlendirici olarak da kullanılabilir.

Elma sirkesinin saça faydaları
Anti bakteriyel özelliği bulunan elma sirkesi, saçı bakterilerden korur ve saç derisi problemlerini önler. Saç maskeleri doğal malzemeler ile hazırlanırsa elma sirkesi gibi birçok derde deva gıda maddesi bir arada kullanılabilir. Bu sayede kendimizi kimyasal ürünlerin zararlı etkilerinden bir nebze de olsa koruyabiliriz.

Saç maskesi evde hazırlandığında bekleme süresini evdeki acil işlerinizi hallederek de atlatabilirsiniz. Örneğin maskenizi saçınıza uygulayıp bone ile kapattıktan sonra 45 dakika ütü ya da bazı düzenleme işlerinizi yaparsanız zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız. Saç bakımı evde hazırlandığında maliyeti de düşer. Düşünsenize sadece paketi için bile daha fazla para ödemek zorundayız 😉

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Trend Alarmı: Sonbahar-Kış Saç Modelleri

Yazın sıcaklarında ferahlatan saç modelleri