in

Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

Saç kremleri içlerinde bulunan protein ve statik etki ile kırışan saçların daha kolay açılmasını sağlar. Kırışma ile oluşabilecek dökülmeleri engeller. Birçok markanın söylediği; ürettikleri saç kremlerinin saçı nemlendirdiği şeklindedir. Ancak saçınıza uyguladığınız saç kreminin saçı nemlendiriyor olması için uzun süre saçta kalıyor olması gerekir ki saç kremi genellikle bir iki dakika saçta bekletildikten sonra durulama işlemine geçilir. Yani aslında saç kremleri saçı nemlendirmez, daha çok karışan saçların açılmasında etkilidir.

Saç Tipine Göre Saç Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Bu soruya alacağınız yanıt saçınızın cinsine göre değişiklik gösterir. Eğer ki saçlarınız ince telliyse; bozuk para büyüklüğünde saç kremi kullanmanız önerilir. İnce telli saçlarda krem kullanımının az gerçekleştirilmesinin sebebi; çabuk yağlanmalarıdır. Ancak saç telleriniz kalın ise; daha fazla saç kremi kullanmanız saçlarınızın açılmasını kolaylaştıracaktır.

Saç Kremi Nasıl Uygulanmalıdır?

Öncelikle birçok kişinin yaptığı bir yanlış; şampuanlamadan önce saç kremi kullanmaktır. Şampuan işlemini gerçekleştirmeden saç kremi kullanımı önerilmez. Yapısından dolayı saçtan arınması zor olan saç kremlerinin saç diplerine temas ettirilmemesi gerekir. Aksi takdirde saç dökülmeleri gerçekleşebilir. Kremli saçı iyi durulamak; saçtan arınmasını sağlamak da büyük önem taşır. Doğru saç kremi uygulaması ise; saç uçlarından başlayarak yumuşak hareketlere saça masaj yapılması şeklindedir.  Durulamaya geçildiğinde ise saçı tutamlara ayırarak her birini ayrı durulamak kremin saçınızdan daha iyi arınmasını sağlayacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Okul Saç Modelleri

Saç Detoksu