in

Saç dökülmesine karşı kekik

Mevsim geçişlerinde özellikle saç dökülmesinde artış olabilir. Saç dökülmesine karşı önlemler zamanında alınmazsa ileride sorun büyür ve seyrek saç sorunu ile karşılaşılabilir. Saç dökülmesi genetik faktörler dışında çoğunlukla stres ve çevresel faktörlere dayanır. Bazı sağlık problemleri de saç dökülmesine yol açabilir. Eğer saçlarınızın çok fazla döküldüğünü düşünüyorsanız bir doktora danışarak özellikle demir depolarınızı kontrol ettirmeniz faydalı olabilir.

Dönemsel saç dökülmelerine karşı maske yapımı oldukça basit ama etkilidir. Evde her zaman bulunan malzemelerden yapılan ve kolayca hazırlanan bakım maskeleri saç dökülmesini önlemek için size yardımcı olur.

Suna Dumankaya saç dökülmesi için maske tarifi

Malzemeler:

1avuç Dağ kekikiği, 2 dolu çorba kaşığı pul biber, 300 ml zeytinyağı, 5 damla okaliptüs yağı

1 avuç dolusu dağ kekiği, 2 çorba kaşığı pul biber ve 300 ml zeytinyağını bir kavanoz içerisinde karıştırın. Yarısına kadar su dolu bir tencereye koyup ocağın üzerinde 40 dakika kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıkça zeytinyağlı karışımımız benmari usulü ısınmış olacak. 40 dakika sonra sıcak suyun üzerinden aldığınız kavanozu açıp içine 5 damla okaliptüs yağı damlatın.

Bu karışımı 1 gece boyunca yine aynı kavanozda bekletin. Ertesi gün saç dökülmesine karşı maske kullanıma hazır olacak. Süzdükten sonra nemli pamuk yardımı ile saç diplerine masaj uygulayabilirsiniz. Saç derinizde yarım saat kadar beklettikten sonra durulayın. Haftada bir kullanılması uygundur. Saç dökülmesi nasıl önlenir sorusuna işte bu kür ile çözüm bulabilirsiniz.

Saç coşturan bitkisel kür

Suna Dumankaya’dan saç çıkartan yöntemler arasından bu tarif saç sorunlarına çare olabilir.

Malzemeler:

1 çorba kaşığı süttozu, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı bal

Malzemeleri iyice karıştırıp saç boyası uygular gibi saç derimize sürüyoruz. Masaj yaparak uygulanması çok önemlidir. Masaj yapmak saç derisindeki gözenekleri açar ve kan dolaşımını hızlandırarak maskenin saç diplerinize iyice etki etmesini sağlar. Saç dökülmesine bitkisel çözüm arayanlar bu tarifi mutlaka deneyin 😉

Saç çıkaran formül Suna Dumankaya

Suna Dumankaya’nın saç dökülmesine karşı formül olarak son önerisi olan bu tarifi denemenizi tavsiye ediyoruz. Muz, yumurta ve yaş maya ile hazırlanan bu kür saç çıkarma yöntemleri arasında etkili olarak bilinmektedir.

İyice olgunlaşmış yarım muzu iyice ezip içine 1 yumurtayı karıştırıyoruz. 1 paket yaş mayayı ezerek bu karışıma ekliyor ve çırpıyoruz. karışımı saç boyası gibi saç tutamlarını ayırıp sürüyoruz. Bu tür karışımları masaj yaparak uygulamak çok önemli. En az 2 saat saçlarımızda bekletip duruluyoruz. Saç dökülmesine karşı maske uygulamaları için beleme süresi biraz fazla olabilir ama etki etmesi için gereklidir.

Bu maskenin hazırlanışı ile ilgili Suna Dumankaya’nın program görüntüsü için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. beslenmeyle alakalı olabilir benim beslenmem düzenli ve sağlıklıdır ama yine de dökülmem vardı ben saf keratin dip bakım yağı kullanıyorum dökülmem olmuyor ve hızlı uzamasına yardımcı oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Parabensiz ve Sülfatsız Ürünlerle Saç Bakımı

Saç Uzatmada Etkili Kürler