in ,

Parabensiz ve Sülfatsız Ürünlerle Saç Bakımı

En iyi saç bakım çözümlerini uygulamaya çalışırken, saçlarımıza en çok zararı da biz veriyoruzdur belki, ne dersiniz? Sadece saç bakım ürünleri değil, evde günlük hayatta kullandığımız deterjan, krem ve makyaj malzemeleri gibi birçok kozmetik üründe dahi sülfat (sls, sles, mls, mles, als, ales), fosfat, parapen, dea gibi maddeler bulunuyor. Bu maddelerin içeriği kimyasal ve çok güçlü temizleme özelliğine sahiptirler. Birçoğumuzun saçlarını her gün ya da gün aşırı yıkadığımızı düşünürsek bu kadar güçlü kimyasallar ile temizlenmeye gerek olmadığı ortaya çıkacaktır.

Kaşıntı, saç dökülmesi, kepek veya kabuklanma gibi saç problemlerini uzun süredir aşamıyorsanız sorun sülfat ve paraben gibi kimyasal maddelere verdiğiniz bir tepki olabilir. Özellikle hamileler ve bebeklerde de hassas cilt özellikleri sebebi ile kimyasal içeren ürünler yerine doğal malzemelerden yapılmış, organik bakım ürünleri tercih edilmesi daha doğru olur.

Doğal şampuan ne demektir?

İçeriğinde kimyasallar yerine bitkisel malzemeler kullanılan şampuanlardır. Saçlarınızı doğanın mucizesi olan bitkiler ve hafif temizleyiciler ile bakım yaparak temizler.

Sülfat ve paraben içermeyen ürünler için birçok markada kendi saç tipinize ürün bulabilirsiniz.

Parabensiz ve sülfatsız saç bakım markaları

Davines saç bakım ürünleri arasında neredeyse tamamı doğal malzemeler kullanılarak üretilmiş ürünler mevcuttur. Jojoba yağı, susam yağı, shea yağı, Ayçiçek yağı gibi doğal bakım ürünleri ile hem günlük temizlik hem de saç bakımı sürecinde iyi bir çözümdür.

Landoll Nashi ürünlerinin sodyum klorür, sülfat, fosfat ve paraben içermeyen yapısı ile saçlarınızın doğal yapısına zarar vermeden bakım yapar.

Matrix Biolage ürünleri doğal bambu ve seramidler ile güçlendirilmiş yapısı ile bitkisel içerikli saç bakım çözümleri üretir. Saçları güçlendirir ve yıpranmalara karşı korur.

Wella Elements saç bakım ürünleri sülfat ve paraben içermeyen hafifi yapısı ile saçlarınızı korur.

Label.m markasını daha önce duymadıysanız doğal içerikli, bitkisel özlerden oluşan formülü ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir.

Kitoko şampuan ve saç bakım ürünleri de Afrika’nın doğal özleri ile hazırlanmış, paraben içermeyen yapısı ile saç bakımında kimyasallardan uzak durmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Ve, en sevdiğimiz markalar da sülfatsız ürünler ile kalbimizi çalıyor. Schwarzkopf BC Bonacure ürünleri arasında yer alan Sulfate Free serisi şampuanlara bir göz atın deriz.

Tüm sülfatsız ve parabensiz ürünleri bir arada bulmak ve arasında dilediğiniz markayı seçmek zor diyorsanız vanilyaclub.com‘ a göz atmanızı öneririz.

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

2015 Grammy Ödüllerinde Saçlar Nasıldı?

Saç dökülmesine karşı kekik