Menu
in ,

Okul Saç Modelleri

Kalıp gibi yapılı saçlar yerine salaş toplanmış, rahat ve pratik modellerin de moda olduğu günümüzde artık saç modelleri için ayrılan süre kısaldı.

Sabah okula yetişme telaşı ile hazırlanırken en çok zaman ayırdığınız konu saç yapımı mı? Eğer öyleyse okul için kolay saç modelleri yazımıza bir göz atın. Size zamandan kazandıracak ve bakımlı görünmenizi sağlayacak seçenekler tabi ki var. Aslında bir çok saç modeli saç düzleştirici veya maşa gibi ısı ile şekil veren aletlerin zararlı etkilerine maruz kullanmadan kolayca uygulanabiliyor.

Okul için saç modelleri kolay uygulanan modeller olmalıdır. Kısa sürede yapılan ama çok özem gösterilmiş gibi olan modelleri uygulamaları ile aşağıda görebilirsiniz.

Okul için topuz modelleri

Saçlarınızın yarısını lastik toka ile tepeden at kuyruğu şeklinde toplayın. At kuyruğu küçük boy bir topuz süngeri ile toplayın. Kalan kısmı ikiye ayırın alt kısımdaki yarım tutamı ters yönde topuzun altından dolayarak tel toka ile tutturun. Aynı şekilde diğer tutamı da ters yönde topuzun altından sarın ve tel toka ile sabitleyin. Az miktarda sprey sıkarak dağılmasını önleyebilirsiniz. Okula giderken yapılabilecek saç modelleri arasında pratik olması sebebi ile çok tercih edilen bir modeldir.


Okul için yapılabilecek açık saç modelleri

Uygulaması oldukça kolay olan, saç maşası kullanmadan yapılan bu modeli de okula giderken kolayca uygulayabilirsiniz. Akşam yatmadan önce duş almak size fazladan 15 dk, saçlarınızı kurutmak ve şekil vermek de 15 dk kazandıracaktır. Bu saç modeli sayesinden sabah fazladan yarım saat uyuyabilirsiniz 😉

Nemli saçlarınıza şekillendirici köpük veya krem uygulayın. Tepeden topladıktan sonra topuz süngeri ile topuz yapın. Sabah kalktığınızda saçlarınızı açıp şöyle biraz karıştırmanız yeterli. Sprey sıkarak formunu uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Saçlarınızın yarısını toplayarak yapabileceğiniz kolay saç modelleri de size zamandan tasarruf sağlayacaktır. Yarım topuz, yarım at kuyruğu, yarım toplanmış saça örgü gibi bir çok alternatif yaratabilirsiniz. İşte yarım toplanmış saç modellerinden bir örnek. Saçlarınızın üst kısmından aldığınız saçları ikiye ayırın. Çapraz bir şekilde birbirinin üzerinden geçirin ve tam ortasından toka ile tutturun. Renkli ve hareketli saç aksesuarları ile süslemeniz bu sade modele şıklık katacaktır.

Yandan toplanmış saç modelleri

Özellikle sabah aceleden duşa alamadığınız zamanlarda ikinci gün saçı için ideal olabilecek birkaç önerimiz var.bir yana doğru fırça yardımı ile topladığınız saçları ister at kuyruğu, isterseniz sonrasında örgü olarak uygulayabilirsiniz. Bir miktar köpük, sprey ya da kuru saçlara uygulanan kremi elinize alıp yana doğru üzerinden geçerseniz aradan çıkan asi saçları engellemiş olursunuz.

Not: Görsellerden wikihow’dan alınmıştır.

Okul saç modelleri uygulamaları

Okul için kolay yapılabilecek 15 saç modelini uygulamalı olarak görebilmek için bu videoyu izleyebilirsiniz. Özellikle uzun saç için saç modelleri içeren ve birkaç dakikada yapabileceğiniz kadar pratikler. Bu saç modelleri için ihtiyacınız olan sadece lastik toka ve tel tokalar 😉

Okul için saç örgü modelleri için de aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Geç kaldığınız sabahlarda kurtarıcınız olabilir. Okul saç modelleri kolay ve hızlı yapılabilir olmalıdır ve bu modeller tam size göre….

Cevap bırakın