in

Kahkül Kimlere Yakışır?

Kahkül kimlere yakışır?

Yüz şekliniz, saç tipiniz nasıl olursa olsun mutlaka size de yakışan perçem modelleri vardır. Kahkül aslında kısa, uzun ya da kısalı uzunlu kullanılabilecek çok yönlü bir saç modelidir. Düz saçlara sahipseniz istediğiniz uzunlukta kullanabilir, dalgalı saç tipi için daha uzun kahkül kestirebilirsiniz.

Kahküllü saç modelleri özellikle ünlüler tarafından tercih edildiğinden beri birçok kişinin favori kesimi oldu. Her saç rengi için kullanılmakla birlikte kahverengi saç üzerine balköpüğü, gün ışığı balyajlar ile renklendirilmiş saçlarda havalı durduğu bir gerçek.

Hangi saç tipine hangi perçem uygulanmalı?

Kahkül, size daha samimi, sıcak ve modern bir görünüm kazandıracak bir saç modelidir.

Hafif dalgalı saçlarınız varsa katlı kesilmiş kahkül modelleri en doğru seçim olacaktır. Perçem modelleri dalgalı saçların zaten havalı duran görünümüne ayrı bir güzellik katacaktır. Yalnız kahkül kestirmek için doğru kuaförü seçmeniz de çok önemli. Çünkü perçem saç modelleri yanlış uygulandığında uzayıp toplanacak hale gelene kadar uzun bir zaman bütün keyfinizi kaçırabilir. Bana kahkül yakışır mı diye düşünüyor ama uygulamaktan çekiniyorsanız bizim önerimiz takma kahküller kullanarak denemeniz. Bu şekilde emin olduktan sonra kahkül kestirebilirsiniz.

Kahkül hangi yüz şekline yakışır?

Kare, oval veya kalp şeklindeki yüz modelleri için farklı kahkül modelleri tercih edilmelidir. Gözlere doğru uzanan ve düz kahküller daha çok kare yüz tipleri için tercih ediliyor. Yuvarlak yüze kahkül yakışır mı ? sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan biridir. Yuvarlak yüze yakışan kahkül kesimi tutam tutam ayrılan ve profesyonel bir el tarafından uygulanmış bir kesim olmalıdır. Eğer kalp şeklinde bir yüz şekliniz varsa yana doğru taranmış, kesilirken yana doğru kısadan başlayarak uzayan bir form verilmiş yan kahkül modelleri daha doğru olacaktır.

Bu yazımızdan da kahküllü saç modelleri ile ilgili farklı fikirler edinebilirsiniz.

Kahkül kesimleri ve isimleri

Yan kahkül, uzun kahkül, dağınık perçem ve katlı kahkül kesimleri gibi farklı perçem modelleri var. Ama yüzünüze gidecek en doğru kahküllü saç modelleri için farklı modeller, saç renkleri ve yüz tiplerine göre örnekler incelemek en iyisi. Bizim favorimiz ise katlı kahkül modelleri. Çünkü farklı yüz tiplerine uyum sağlayabiliyor ve en önemlisi uzadıkça saç boylarına uyum sağlıyor ve sık sık kestirmek zorunda kalmıyorsunuz.

Bu yazımızda aşağıda yer alan perçem saç modelleri ile ilham bulmanı umuyoruz 🙂

Perçemli saç modellerinin çok yakıştığı, farklı uzunlukta ve farklı renklerdeki saçlara bir göz atalım.


Kısa saça yakışan perçem modelleri

Uzun ve dalgalı saça yakışan perçem modeli
Düz perçem modeli
Oval yüze kahkül
Alnı dar olanlar nasıl kahkül kestirmeli?
Perçemli saç modelleri
Kim Kardashian kahkül
Kısa saç için kahkül modelleri
Kısa düz saça yakışan kahkül

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. kahkül perçem modellerinde saçın değil perçemin kahkülün modela adını yazar mısınız.

    saçboyasında 5 ile mi 6 ile mi başlayanı almakta karar vermekte zorlanıyorum. açık kestane ile kumral arasındaki renk farklığı nedir yani renk adı desek 5 hangi renk 6 hangi renk gibi oluyor. yansımalarda 2 yi seçersek morluk mu katmış oluyor 1 beyazlık grilik mi katıyor. 5 turuncu mu ile 6 farkı nedir yansımada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Saç Rengi Değiştirme Rehberi

En İyi Kahverengi Saç Tonları