in

John Frieda’ya Göre Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa Saç Kime Yakışır?

Zaman zaman saçlarınızda değişiklik yapma isteği duyuyor, şöyle makası vurdurup kısacık bir saç modeli ile yenilenmek istiyor ancak kararsızlığa yenik düşüyorsanız, John Frieda’ya kulak vermeniz gerekecek.

Kısa saç kesimlerinin çok yakıştığı kadınları görüp acaba bende nasıl durur diye düşündüğünüz illaki olmuştur. Kısa saç modellerinin neden onlara bu kadar yakıştığının matematiksel bir açıklaması var. John Frieda’ya göre bu matematiksel yaklaşım size kısa saçın yakışıp yakışmayacağını şak diye söylüyor. Böylelikle eğer ki kısa saç kesimlerinin yakışacağı yüz ölçülerindeyseniz kararsızlıkla kaybettiğiniz vakti kuaför yolunu tutarak telafi edebilirsiniz. Ya da ben böyle iyiyim bırakalım da kime yakışıyorsa o kestirsin deyip, uzun saçlarınızla yola devam edebilirsiniz.

Kısa saç bir trend değil aslında bir yaşam biçimi olarak da değerlendirilebilir. Çünkü pratik ve hızlı yaşamın bir parçasıdır. Sabahları hazırlanmak için daha kısa zaman ve en çabuk şekilde kuruyan, şekil verilen saçlar demektir. Kısa saç kime yakışır sorusu bize gelen mesajlarda en çok karşılaştığımız sorudur. Bu yazımızda da kısa saç modelleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi alabilirsiniz.

Peki Nasıl?

Kısa saç modelleri kimlere yakışır anlamanız için ihtiyacınız olan bir cetvel ve bir kalem. Kulağınızın altına cetveli, çenenizin bittiği noktaya kalemi yerleştirin. Kalemin ucu eğer ki cetvelde 5.7 cm ve fazlasına denk geliyorsa uzun saçlarınıza daha iyi bakmanız gerekecek. Çünkü kısa saç kesimleri size göre değil. Ancak eğer kalemin ucu cetvelde 5.7 cm ve daha azına geliyorsa o çok beğendiğiniz Bob ya da küt saç modelleri için kuaför yolunu tutabilirsiniz.

John Frieda’nın kısa saç kimlere yakışır testi bizce yüzde yüz çalışıyor gibi. Siz ne dersiniz? Bu farkı en iyi görebileceğimiz iki yüz olarak da Michelle Williams ve  Kim Kardashian’ı seçmiş. Kısa saç Michelle için biçilmiş kaftan gibi öyle değil mi? Kim Kardashian geçenlerde saçlarını kestirmiş ve yakışmadığını kanıtlamamış mıydı zaten? Kısa saç kimlere yakışmaz anlamış olduk…


kisa_sac_kesimleri_


kisa_sac_kimlere_yakisir_

 

John Frieda böyle söylüyor diye biz de onun söylediklerini kanıtlar nitelikte kısa saç modellerini derledik, yakışmış, yakışmamış kısmını da size bırakıyoruz. 🙂

Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Modelleri
Kısa Saç Kesimleri
Kısa Saç Kimlere Yakışır?

Kısa Saç Kime Yakışır?

Yazımızın ikinci bölümünde kısa saçın bir trendden fazlası olduğunu söylemek isteriz. Özellikle ince saç tellerine sahipseniz iyi bir kesim ile mükemmel bir stil yakalayabilirsiniz. Daha kadınsı ve çekici bir görünüm için kısa saç kesim modellerini deneyin deriz!

Kısa saçın yakışıp yakışmadığını nasıl anlarız diye soruyorsanız yukarıdaki çizim ve görselleri incelemenizi öneriyoruz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Saç Uzamasında Çam Terebentin Mucizesi

Saçım Neden Dökülüyor?