in ,

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Maskesi

Hindistan cevizi yağı kullanımının her geçen gün arttığını görüyoruz. Saç ve cilt bakımı başta olmak üzere artık birçok amaçla Hindistan cevizi yağı tercih ediliyor. Vücudumuzun neredeyse her yerinde kullanabildiğimiz bu yağ özellikle de saçlar üzerinde muhteşem bir etkiye sahip.

Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitleri içerdiği için trans yağlara oranla çok daha sağlıklı bir yağ. İçerdiği yüksek oranda E-vitamini ve laurik asit, saçları besleme, onarma ve aynı zamanda kırıklara karşı da koruyucu bir tabaka oluşturma özelliğine sahip. Nemlendirici özelliğinin bulunması ise, saç kuruluğunun ve elektriklenmenin önüne geçiyor. Saç diplerine masaj yoluyla ile uygulandığında kan dolaşımını hızlandırıp, saçların sağlıklı bir şekilde daha hızlı uzamasına etki ediyor.

Saç üzerinde birçok faydası bulunan bu yağı satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta var. İlki ve en önemlisi Hindistan cevizi yağının oda sıcaklığında katı formda ve organik olması. Bununla beraber içerisinde inceltici katkı maddesi olmamasına dikkat etmelisiniz. Böylece saçlarınız için en doğrusunu seçmiş olursunuz. Hindistan cevizi yağını makrocenterlardan, aktarlardan ya da güvendiğiniz bir internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır?

Bu yağı saçlarınıza iki farklı şekilde uygulayabilirsiniz.

Saç diplerinizi beslemek ve saçınızın daha hızlı uzamasını sağlamak için; saçlarınızın uzunluğu ve hacmine bağlı olarak bir ya da iki çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı ile saç diplerinize masaj yapıp, saç uçlarınıza doğru yağı yedirdikten sonra saçlarınızı bone ile sarın. En az 15 dakika kadar saçınızda bekletip ılık su ile saçlarınızı yıkayın.

Sadece saç kırıklarının onarılması için uygulamak isterseniz de elinize az bir miktar Hindistan cevizi yağı alıp avcunuzun içinde hafifçe ovalayın ve eridikten sonra da saç boylarınıza ve uçlarınıza sürün.

Her iki uygulamadan sonra saçlarınızı yıkadığınızda nemin ve parlaklığın arttığını göreceksiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Çiçeklerle Süslenmiş En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Zor Günlerin Kurtarıcısı: Saç Rimelleri