in

Hacimli Saçlara Kavuşmanız İçin 4 İpucu

Kabarık saç modelleri saçlarınızı olduğundan daha dolgun ve sağlıklı gösterir. Ancak pek çok kişinin problemi şekil verdikleri saçlarının kısa süre sonra hacimsizleşmesi veya hacimli görünüme hiç ulaşmamasıdır.  Hacimsiz saç problemini ortadan kaldıracak dört etkili yöntem ile siz de dolgun saçlarınızın tadını çıkarabilirsiniz.

  • Diplere Krepe

İnce uçlu bir tarakla saçların dip kısmına hafif hareketlerle krepe yaparak volüm kazandırın. Ancak krepeli bölümü taramayın. Geri kalan saçı fazla taramadan üstten düzelterek volüme destek olun. Pürüzsüz bir görünüm için sabitleyici sprey sıkın.

  • Yeni saç ayrımı

Saçlar her zaman aynı yerden ayrıldıklarında  alışırlar ve bu da saçın basık görünmesine neden olur. Bu yüzden ayrımı her zamankinden ters yöne doğru yapın. Böylece saç kökleriniz çok daha hacimli görünecektir. Kısa saçlar için öneri;  saçınızın arka kısmının daha uzun ve hacimli görünmesi için kısa bir ayrım uygulayın.

  • Renklerle yanıltın

Ayrım çizginizin üzerine saç renginizde far sürün. Saç dipleriniz beyaz görünmeyeceğinden saçlarınız çok daha dolgun bir görünüm kazanacak.

  • Doğru sprey

Saçınızı tutamlara ayırın ve tutamları kendi çevresinde döndürerek saçınızı tutturun. Saç spreyini şimdi bu salyangoza benzeyen saçın üzerine sıkın. Saç spreyini saçları açmadan sıkmalısınız ki hacmini daha uzun süre koruyabilsin.

Tüm bu yöntemler sizi hayal ettiğiniz hacimli saçlara kavuşturabilir. Ancak bir de günlük rutinde yapılan yanlışlar vardır ki saçlarınızın hacimsiz görünmesine neden olur. Saçın parlaklığını ve yumuşaklığını yitirmesine neden olan yanlışlara bu yazımızda değinmiştik. Önce yapmamanız gerekenleri sonrasında da bu etkili 4 ipucunu uygulayarak siz de havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Saçlarla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Zencefil ile Hızlı Saç Uzatma