in

Evde Saç Boyayan Herkesin Bilmesi Gereken Tüyolar

Evde saç boyarken ve boyadıktan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Renklerin Karışımı
İki rengi birbirine karıştırmakta hiçbir sakınca yok.  Fakat bu istediğiniz renge ulaşmanızı zorlaştırır.  Bu sebeple öncelikle emin olduğunuz, firmaların renk skalaları içerisinden tek bir  renk seçmek daha sağlıklı olacaktır. Boyaları birbirine karıştırdığınızda sapmalar olabilir.

Tutam Testi
Boyama adımına geçmeden önce mutlaka tutam testi yapın. Uyguladığınız boya markasının belirttiği süre kadar boyayı saçınızda bekledikten sonra saçınızı yıkayın.

Kimyasal İşlemler
İki farklı kimyasal işlemi aynı günde yapmaktan kaçınmalısınız. Örneğin saçlarınızı perma yaptığınız gün boyamamalısınız. Bu saçınıza onarımı mümkün olmayan zararlar verir.

Beyazların tamamen kapanması için
Yumuşak ve ince telli saçlarda beyaz kapatmak her zaman daha kolaydır. Sert ve beyaz saçlarda ise beyaz kapatmak daha zordur. Her iki saç tipinde de ürünlerin kullanım kurallarına uymak önem taşır. Öncelikle bir boya seçerken beyaz kapatma gücüne bakmalısınız. Çünkü her boyanın beyaz kapatma gücü eşit değildir.

Boya kitleri
Oksidasyon losyonu ve boyanın birbiri ile iyi karıştırılması çok önemlidir. Çünkü iki farklı madde birbirine geçtiği zaman en etkin halini alır. İstediğiniz sonucu elde etmeniz de en önemli adımlardan biridir.

Doyurucu Sürün
Özellikle sert saç tipine sahip kişilerin doyurucu bir şekilde boyayı saçlarına yedirmesi gerekir. Kalın telli ve uzun saçlı kişiler iki kit boya ile işlemi uygulamalıdır. Böylece tüm saça rengin eşit dağılımı sağlanabilir.

Rengi muhafaza etmek
Yaz aylarında rengi uzun süre muhafaza etmek zorlaşabilir. Deniz ve havuz sonrasında mutlaka duş alıp saçlarınızdan kloru ve tuzu arındırmaya özen gösterin.

Kendi haline bırakın
Saçlarınızı boyadıktan sonra kendi halinde kurumasını sağlayın. Havlu ile saçlarınızı ovalayarak kurutmak saça zarar verir, boyanın mat görünmesine neden olur. Aynı kurutma makinesi de.

Doğru şampuanı kullanın
Boyalı saçlarınız için mutlaka boyalı saç şampuanları kullanın. Bu şampuanlar saç renginizi uzun süre korumanıza yardımcı olur.

Bakım yapın
Her hafta ya da iki hafta da bir saçlarınıza nem kazandıracak saç bakım kürleri uygulayın. Böylece hiç bir zaman parlaklığını yitirmemesini sağlarsınız.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

6 Adımda Saçtan Fiyonk Yapımı

Gel Gel Sarışınım Gel