Menu
in ,

Erkeklerde Saç Boyama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Saç boyama kadınlar için erken yaşlardan itibaren sadece beyazların kapanması için değil moda için de tercih ediliyor. Erkekler için ise beyazların kapatılarak olduğundan yaşlı görünmemek için bir önlem olarak uygulanıyor. Özellikle saçlarında erken beyazlama problemi olan erkekler için saç boyamak imaj konusunda oldukça yenilik getirebilir. Eskiden olgunluk simgesi olarak görülen beyazlar son yıllarda bakımlı görünmek isteyen erkeklerin kâbusu haline geldi. Tabu görülen ve gizli gizli yapılan saç boyama işlemi erkek kuaförlerinde fiyat tablosunda saç sakal kesiminin altında kendine yer buldu. Yalnız bu aşamada unutulmaması gereken, erkekler için saç boyamada en önemli konu boyalı gibi görünmeyen, doğal saç rengi değişikliğidir. Yani Orhan Gencebay’ın saç tonu yerine boyandığı belli bile olmayan Uğur Dündar tarzını benimsemek daha iyi değil mi sizce?

Saçlardaki beyazlama tamamen genetik bir durum olduğu için yaş ile alakalı değildir. Bu şekilde bir saç yapısına sahip olan erkekler erken yaşlarda olgun bir görünüm yerine doğal bir görünüm sağlayan, beyazları kapatmaya yönelik,  erkekler için özel üretilmiş olan saç boyalarını tercih edebilirler. Kadınlarda olduğu gibi cilt rengine göre hangi renklerin yakışacağı yerine doğal saç rengi ile uyumlu fazla kapama özelliği olmayan boyalar tercih edilmelidir. Çünkü sakal ve bıyık rengi de saç rengi ile uyumlu olmak durumunda olduğu için bu ahengi bozmamak gerekir.

Evet gelelim saçlarınızı nasıl boyayacağınıza… Saç boyasını alarak evde kendiniz uygulama yapabilir, ya da saç boyama yapan erkek kuaförlerinde uygulatabilirsiniz.

Erkekler için evde saç boyama

Goldwell, Wella ve Loreal tarafından üretilmiş saç rengini değiştirmeye yönelik olmayan, beyazların kapatılmasında ve doğal saç renginin korunmasında etkili ürünleri tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 5 dakikada şampuan gibi uygulanabilen amonyak içermeyen doğal saç kapatıcılar ile evde kısa sürede bu işi çözebilirsiniz. Erkeklere özel saç boyası ürünleri, beyaz saçların görünümünü azaltmak için doğal saç renginiz ile uyumlu tonlarda üretilmiştir. Bu sayede uygulandığında belli belirsiz bir değişim sağlayarak dışarıdan boyandığı fark edilmeyen tazelenmiş ve bakımlı bir görünüm yaratır. Yaklaşık 4-5 haftada bir uygulanarak etkisinin sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sırf saçlarının boyandığının düşünülmesini istemediği için bundan kaçınan erkekler bile beyazları kapatmanın formülünü bulabilirler.

Cevap bırakın