Menu
in ,

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Saç dökülmesi tedavisinden bahsedebilmek için saç dökülmesinin nedenlerini çok iyi bilmek gerekir. Erkek tipi saç dökülmesi tedavisinde, saç köküne ulaşabilecek nano teknoloji ürün kullanmak gerekir. Nano teknoloji ürünler ve bu teknolojide hazırlanmış formülasyonlar emilim garantisi verir. Saç derisine sürülerek uygulandıklarından, sürülen losyon derinin derinliklerine ve saç kökü hücrelerine ulaşır.  Bu tedavi yöntemiyle saç köklerinin yeniden canlandırılması ve yeni saç yapımımın gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Nano teknoloji ürünler saç derisine sürülerek uygulanmalıdır. Ağızdan alınan hormon düzenleyici haplar saç dökülmesi tedavisinde etkili olmamaktadır. Uygun bir nano teknolojisi tedavisiyle uykudaki saçların yeniden canlanması sağlanabilir. Çünkü saç kökleri hiçbir zaman ölmez, sadece uykudadır.

Erkeklerde saç dökülmesi ile ilgili bir uzman görüşü almanızı tavsiye ederiz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Erkek tipi saç dökülmesinde testosteron hormonu, yani erkeklik hormonu genetik yatkınlığı olan kişilerde saç kökünde saç kökü hücrelerinin faaliyetini durdurur. Bunun sonucu olarak baskı altındaki saç kökleri saç üretemez hale gelir.  Saç dökülmesinin artmasıyla saçlar iyice kaybedilir ve kellik oluşumu başlar. Bununla birlikte saç kökü küçülür ve damardan uzaklaşır, damardan uzaklaşan saç kökü beslenemediği için saç üretimini sona erdirir. İyi bir tedavi bu süreci tersine çevirebilir. Saç kökünü koruyabilmeli ve saç kökü hücrelerinin damarla buluşmasını sağlamak gerekir.

Saç dökülmesine karşı evde yapılabilecekler

Saça karanfil kürü evde saç bakımı yapanların oldukça sıklıkla kullandığı ve memnun kaldığı bir yöntem. Saça karanfil suyu için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saç dökülmesine karanfil dışında farklı çözümler de var elbette. Blog’umuzda ki saç dökülmesi ile ilgili diğer yazıları da incelemenizi öneririz.

Erkek saç dökülmesi için farklı ürün önerileri

Piyasada bulunan erkek için saç dökülmesine karşı etkili çok farklı markalarda çeşitli ürünler bulunmaktadır. Hangi ürünü kullanmaya karar vereceğiniz ise o ürünü kullananların yorumlarına, ürünün içeriğine, ve firmaya güven duymanıza bağlıdır. Bize en çok gelen sorulardan biri de erkeklerde dökülen saç geri çıkar mı? sorusu oluyor.

Biz şu an piyasada gündemde olan ürünleri sizin için listeledik.

  • HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu
    Bu ürün procapil, folicusan, bitki özleri ve vitaminler içeren formülü ile öne çıkıyor, saçlarına ihtiyaç duyduğu desteği kazandırmak isteyenler için HC Doping’in serumunu deneyebilirler.
  • Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan
    Saç oluşumunu destekleyen ve dökülmeyi engelleyen bu şampuanı da doğal içeriği ile erkek saç dökülmesi sorununa karşı oldukça tutulan bir ürün. Meksika’da yetişen Organik Agav saç köklerinin derinlemesine beslenmesini sağlıyor, saç dökülmelerini hızlandıran sebum salgısının dengelenmesine yardımcı olan bitkisel Beyaz Acı Bakla tohumları da zengin protein dolu özlerle zenginleştirimiş, saç oluşumunu desteklerken saç diplerinin nefes almasını sağlar. Yves Rocher ürünlerinin genel özelliği olan %98 bitkisel içeriğe sahip bu şampuan

Cevap bırakın