in ,

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Nasıl Tedavi Edilir?

Saç dökülmesi tedavisinden bahsedebilmek için saç dökülmesinin nedenlerini çok iyi bilmek gerekir. Erkek tipi saç dökülmesi tedavisinde, saç köküne ulaşabilecek nano teknoloji ürün kullanmak gerekir. Nano teknoloji ürünler ve bu teknolojide hazırlanmış formülasyonlar emilim garantisi verir. Saç derisine sürülerek uygulandıklarından, sürülen losyon derinin derinliklerine ve saç kökü hücrelerine ulaşır.  Bu tedavi yöntemiyle saç köklerinin yeniden canlandırılması ve yeni saç yapımımın gerçekleşmesi mümkün olabilir.

Nano teknoloji ürünler saç derisine sürülerek uygulanmalıdır. Ağızdan alınan hormon düzenleyici haplar saç dökülmesi tedavisinde etkili olmamaktadır. Uygun bir nano teknolojisi tedavisiyle uykudaki saçların yeniden canlanması sağlanabilir. Çünkü saç kökleri hiçbir zaman ölmez, sadece uykudadır.

Erkeklerde saç dökülmesi ile ilgili bir uzman görüşü almanızı tavsiye ederiz.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Erkek tipi saç dökülmesinde testosteron hormonu, yani erkeklik hormonu genetik yatkınlığı olan kişilerde saç kökünde saç kökü hücrelerinin faaliyetini durdurur. Bunun sonucu olarak baskı altındaki saç kökleri saç üretemez hale gelir.  Saç dökülmesinin artmasıyla saçlar iyice kaybedilir ve kellik oluşumu başlar. Bununla birlikte saç kökü küçülür ve damardan uzaklaşır, damardan uzaklaşan saç kökü beslenemediği için saç üretimini sona erdirir. İyi bir tedavi bu süreci tersine çevirebilir. Saç kökünü koruyabilmeli ve saç kökü hücrelerinin damarla buluşmasını sağlamak gerekir.

Saç dökülmesine karşı evde yapılabilecekler

Saça karanfil kürü evde saç bakımı yapanların oldukça sıklıkla kullandığı ve memnun kaldığı bir yöntem. Saça karanfil suyu için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Saç dökülmesine karanfil dışında farklı çözümler de var elbette. Blog’umuzda ki saç dökülmesi ile ilgili diğer yazıları da incelemenizi öneririz.

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Son zamanlarda keşfettiğim keratin dip bakım yağım var, dökülmeyi anında kesti ama önce, özellıkle likid keratin yüklemesınden sonra yapıyorum, muhteşm onarıcı ve de koruyucu görevi görüyor saçlarım değil dökülmek tam tersıne on kat daha yapılanmış oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Kahverengi Saç Renkleri ve İsimleri

Saçların Son Gözdesi Argan Yağları