in

BayıldımBayıldım ŞaşırtıcıŞaşırtıcı SıkıcıSıkıcı

En Tembellerin Bile Kolayca Uygulayabileceği Günlük Saç Modelleri

Yeteneksizlik konusunda kimsenin eline su dökemeyeceği kadınların bile kısa sürede uygulayabilecekleri günlük saç modellerini araştırdık. Saçla başla uğraşmak biliyoruz ki herkesin harcı değil. Hem merak istiyor hem de beceri ve tabii bir de zaman! Bazılarımız kimi modellere bakıp yalnızca beğenmekle kalıyoruz. Biri gelse yapsa neyse ama uğraşmaya yanaşmıyoruz. Özellikle de işe ve okula gidenler için zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Fakat bazı pratik saç modelleri var ki hiç de öyle efor istemiyor. Bakalım siz de bu saç modellerini beğenecek misiniz?

Günlük Saç Modelleri 

Dalgalı saç modelleri için kuaför yolunu tutmaya gerek yok artık. Bu modeller için bin bir türlü yöntem geliştiriyor pratik kadınlar. Bu modeli uygulamak için yapmanız gerekenler çok basit. Saçınızı lastik bir tokayla tepeden bağlayıp iki ayrı tutama ayırın. Bu iki ayrı tutamı da saç maşanızla kıvırın. Dalgaların çabuk bozulmaması için saç spreyi ile son dokuşunuzu yapın. 😉
gunluk_sac_modelleri (2)


Sürekli aynı saç modellerinden sıkılanlar düğüm modelini uygulayabilirler. Modelin adından da anlaşılacağı gibi sadece düğüm atıyorsunuz. Aşağıdaki model de iki düğüm atılmış ancak saç uzunluğunuza ve isteğinize bağlı olarak daha fazla düğüm atabilirsiniz. Saçı düğümledikten sonra ince bir tutam saçı düğümün etrafından geçirip tel toka ile sabitleyin.
gunluk_sac_modelleri (3)

Uygulaması en basit günlük saç modellerinden biri kanımızca yapışık örgü saç modeli. 🙂 Ördüğünüz iki örgüyü birleştirin ve işte tamam!
kolay_sac_modelleri.-(1)

Atkuyruğu saç modellerinize artık farklılık katma zamanı gelmedi mi sizce de? Bu modeli uygulamak için önce aşağıdaki gibi saçılarınızı 3 tutama ayırın. Arkada kalan saçı klasik at kuyruğu şeklinde toplayın. Öndeki tutamlarla çapraz şekilde bağladığınız at kuyruğunun etrafını sarın. Artık hazırsınız!
gunluk_sac_modelleri (7)

Günlük saç modellerini denerken mutlaka saç aksesuarlarının gücünden yararlanın, saçlarınıza ufacık bir iki dokunuşta bambaşka hava katın.;) Saç bandını saçınıza yerleştirip, saç tutamını bandın üzerinden geçirin. Aynı işlemi diğer tarafınız içinde yapın.
gunluk_sac_modelleri-(1)

Pratik saç modellerinden biri olduğu için tek bir örnekle yetinmeyelim istedik. Bu da kızıl saçta uygulanışı. 🙂
gunluk_sac_modelleri-(4)

Bu saç modelini mutlaka bir kez denemelisiniz, oldukça hoş görünüyor. Saçlarınızı uzunluğuna göre peşpeşe bağlayın ve sonrasında ortalarından ayırarak tersine çevirin. Tüm saçınızı bağladıktan sonra her birini birbirinin içinden geçirin. Yetenekli yeteneksiz herkes mutlaka denemeli!

gunluk_sac_modelleri-(6)

Saçınızın az bir tutamını lastik ile tutturun ve tutturduğunuz tutamı örün. Daha sonra bu örgüyü döndürerek çiçek şekline getirin!
kolay_sac_modelleri (3)

Saç bandı ile yapılan saç modelinin tel tokaya uyarlanması. 🙂 Yanlardan ayırdığınız tutamları bükerek arkada buluşturun ve tel toka ile sabitleyin.
kolay_sac_modelleri-(1)

Burmalı topuz modeli yine en basit saç modellerinden biri. Saçınızı iyice kıvırıp topuz haline getirin ve tel toka ile sabitleyin.
kolay_sac_modelleri-(2)

Ve yine kolay yoldan dalgalı saç yapımı. Islak saçınızı kuruturken uçlarını elleriniz ile kıvırın. Tüm saçınızı kuruttuktan sonra saç spreyi ile dalgalarınızı sabitleyin.
kolay_sac_modelleri-(4)

Saçlarınızı ikiye ayırıp lastik toka ile toplayın. İki tutamı da döndürerek topuz haline getirin.

kolay_sac_modelleri-(5)

At kuyruğunuzun daha hacimli görünmesi için topladığınız saçınızı ikiye ayırın ve arasına küçük bir mandal toka yerleştirin. Tokanın dikkat çekmemesi için saçınızla aynı renk olmasına dikkat edin!

pratik-saç-modelleri-(2)

Bu da pek basit pek şirin pratik saç modellerinden biri! Saçınızı yandan örün ve sonrasında tüm saçınızı lastik bir toka ile toplayın. At kuyruğunuzdan ince bir tutamı lastik tokanın üzerinden geçirerek tokayıgizleyebilirsiniz. 🙂
pratik-saç-modelleri-(1)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

8 Adımda Romantik Saç Modeli

Urban Care Shake Repair: Bukleli Saçlar İçin Onarıcı Bakım Köpüğü