in

En iyi kahkül modelleri

Son günlerde kahküllü saç modellerinden birini kestirmeyi düşünüyorsanız bu yazımıza bir göz atın. (Kakül ya da perçem) Yüz şekline uygun kahkül modelleri uygulanmadığı taktirde sonuç hüsran olabilir.

Dağınık, özenilmemiş gibi duran kakül kesimlerinden, oldukça kısa micro kaküllere, klasik kesimlerden, hilal şeklindeki kaküllere ve kendiniz kesebileceğiniz kakül modellerine kadar geniş bir yelpazede kakülleri değerlendirdik. Seksi ve cüretkar görünümlü asimetrik kakül kesim modellerini de unutmadık 😉

Yüz şekline göre kahkül kesimi

Kare bir yüz şekline sahipseniz perçemleriniz öne doğru uzanmalıdır. Ustura ile kısalı uzunlu dağınız kesilmiş olanlar tercih sebebidir.

Kalp şeklinde yüz hatlarına sahip olanlar kaküllerini yana doğru taramalıdır.

Yuvarlak yüz şeklinde kahkül kesimi tutam tutam öne doğru olmalıdır.

Oval yüz şeklinde ise her türlü kahkül kesim modeli hoş duracaktır.

Kakül kestirmeden önce dikkat etmeniz gereken 5 ayrıntı

Perçem modelleri içinden seçim yapmadan önce birkaç önemli konuya dikkatinizi çekmek istiyoruz.

  • Kakül modelleri kesildikten sonra 2-3 haftada bir boyunu tekrar aldırmak gerektirdiği için sık sık kuaför yolunu tutmanız gerekecektir. Kısa sürede uzayacakları için kesim modeli bozulur ve gözlerinizi kapayabilirler.
  • Kesimden önce kuaförünüzden kakül perukları uygulamasını isteyebilirsiniz. Bu sayede nasıl duracağını görüp, emin olduktan sonra kestirebilirsiniz. Bu konuda teknolojiden de faydalanabilirsiniz. Cep telefonunuza indireceğiniz saç modelleri uygulamaları sayesinde yüzünüze uygun kakül modeline kestirmeden de karar verebilirsiniz.
  • Her sabah perçemlerinizi düzeltemeye, şekil ve model vermeye hazırlıklı olun. Saçlarınızı yapamadığınız sabahlar at kuyruğu ya da topuz yaparak çıkabilirsiniz ama kakülleriniz her zaman göz önündedir ve mutlaka şekillendirme gerekir.
  • Alın bölgenize değen kakülleriniz normalden daha fazla yağlanabilir. Normalde saçlarınızı 2 günde bir yıkıyorsanız kaküllerinizi her gün yıkamak zorunda kalabilirsiniz. Başınızı öne eğerek parmağınızın ucu ile sampuan kullanarak yıkayabilir ve kolayca durulayabilirsiniz.
  • Spor, ya da evde temizlik yaparken terlediğinizde kakülleriniz yapış yapış olup sizi rahatsız edebilir. Bu gibi durumlar için yanınızda tel toka veya saç bandı bulundurmanızda fayda var.

Gelelim farklı kahkül kesim modelleri seçeneklerine

kakul-3


Yana ayrılmış bu kakül modeli her türlü yüz şekline uygun

Kare şeklindeki yüzler için kahkül modeli

kakul-4

Kısa kahkül modelleri için bir örnek: XS Perçem

kakul-6

Beyonce kahkülleri de kısa kakül modellerine iyi bir örnek

kakul-beyonce

Kim Kardashian’s perçemleri sizce de mükemmel durmuyor mu?

kakul-kim-kardashians

kakul-9

kakul-8

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Bırakın Dağınık Kalsın!

Geçmişten Günümüze JennIfer Lopez ve Saçları