in

Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Basit bir soru gibi görünse de saç özelliklerine göre şampuan seçimi çok önemlidir. Çünkü saç özelliklerinize göre bazı maddeler saçlarınızı korur, onarır, daha formda ve parlak gösterir.

Kalın telli ve gür saçlar için şampuan seçimi

Kalın telli saçlar için şampuan seçimi için nemlendirme ve yumuşatıcı özelliği olanlar tercih edilmelidir. Gliserinli, pantenol içeren ve shea yağı gibi nemlendirici içeren şampuanlar seçebilirsiniz.

İnce telli saçlar için şampuan seçimi

İnce telli saçlar kırılmaya daha müsait ve narindir. Hacim katacak bir şampuan seçmelisiniz. İnce telli saçlar için şampuan seçerken içindekiler kısmını iyi okuyun, sodyum klorür veya polietilen glikol içeren şampuanlardan uzak durun. Çünkü bu içerikler saçlarınızın kurumasına ve daha kırılgan olmasına neden olur.

Dalgalı saçlar için şampuan seçimi

Kıvırcık ve dalgalı saçlar için şampuan seçerken önemli olan elektriklenmeyi ve kabarmayı önleyici olmasına dikkat etmek gerekir. Silikon içerikli şampuanlar seçmek bukleleri belirginleştirir ve nemlendirir.

Normal saçlar için şampuan seçimi

Herhangi bir saç sorunu olmayan, dengeli saçlar normal saçlar olarak değerlendirilmelidir. Temel amaç derinlemesine temizlik olmalıdır. Saç derinizi arındıran ve besleyen bir şampuan seçin, sülfat içermediğine emin olun.

Kuru ve hasar görmüş saçlar için şampuan seçimi

Isı ile saç şekillendirme, sürekli saç boyama gibi işlemler yüzünden hasar görmüş saçlarınız varsa onlar için özel bakım gerekir. Keratin içeren şampuanlar saçınızı besler ve eski sağlığına geri döndürebilir.

Boyalı saçlar

Boyanmış saçlar için şampuan seçerken önemli olan renk korumadır. E ve A vitaminleri bakımından zengin içerikli olmasına dikkat edin ve her gün yıkamaktan kaçının.

Yağlı saçlar için şampuan seçimi

Normalden fazla yağ üretimi ile yağlanan kafa derisi için özel bakım gerekir. Yağlı saçlar için en iyi öneri çay ağacı içeriği olan şampuan seçimidir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Yüz Şekline Göre Erkek Saç Modelleri

Kolay Saç Modelleri Ve Yapılışları