Menu
in

Doğal Saç Parfümü

Bakımlı, canlı ve parlak saçlara sahip olmak emek gerektirir. Yıkamak, bakım ve şekillendirme aşamalarında süreklilik ve kaliteli ürünler çok önemlidir. Fakat gün içinde etraftaki sigara dumanı, yemek ve çevredeki diğer kokular saçınıza sinerek sizi rahatsız edebilecek düzeye gelebilir. Bulunduğunuz ortamın kokusu oradan ayrıldığınızda bile saçlarınız yolu ile tüm gün peşinizi bırakmaz.

Bunun için son günlerde oldukça popüler olan saç parfümü kullanmanızı öneririz. Bazılarımız günlük kullandığımız parfümü saçlarına sıkarak güzel kokmasını sağlamaya çalışıyor ama bu yöntem saçlarınıza zarar verdiği için önerilmiyor. Parfümün içeriğindeki alkol saçlarınızı kurutarak cansız görünmesine sebep olabilir. Bunun için en doğrusu saç parfümü kullanmaktır. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal saç parfümü ile tüm gün sağlık kokan saçlara sahip olabilirsiniz. En önemlisi ise bu yöntemle saçınıza bakım da yapabileceksiniz. Bir taşla iki kuş J

Evde saç parfümü yapımı

En sevdiğiniz koku nedir? Lavanta mı? Vanilya mı? Tatlı çiçek kokuları mı ilginizi çekiyor? Tek yapmanız gereken aktardan bitkisel yağ almak. Örneğin lavanta kokusu birçok kişi için rahatlık ve hafifliği ifade eder. Günün stresinden kurtulmanıza ve sakinleşmenize yardım eder. Böyle düşünüyorsanız lavanta yağı tercih edin.

Menekşe yağı kokusu ise baskın aroması ile ilgi çekici olabilir. Kuru saçlar için özellikle önerilen menekşe yağı aynı zamanda saç dökülmelerinde de kullanılıyor. Hazırlamak ise oldukça basit. Spreyli bir şişe içerisine ılık su doldurun. 100 ml su için 3 damla bitkisel yağlardan birini damlatmanız yeterli olur. İyice çalkalayın ve doğal saç parfümü hazır. Evden çıkarken tüm saçınıza sıkın. Bitkisel yağlar ile saç bakımı yaparken bir yandan da etrafa mis gibi kokular yayabilirsiniz.

Saç bakımında kullanılan bitkisel yağlardan en bilineni lavanta yağı iken, eğer kokusu hoşunuza gidiyorsa biberiye yağı ve hindistancevizi yağını da aynı şekilde saç parfümü yapımında kullanabilirsiniz. Evde doğal saç parfümü yapımı gördüğünüz gibi hem zahmetsiz hem de uygulaması kolaydır.

Gelelim evde yapmaya üşenenlere.. Bunun hazır satılanı yok mu diye soranları duyar gibiyiz. Eğer evde hazırlamak için vaktim yok diyorsanız Kerastase saç parfümü tavsiye olunur. Vanilya Club sitesinden ürünü inceleyip kolayca sipariş verebilirsiniz.

Cevap bırakın