in

Bu yanlışlar saçları üzüyor!

Hacimli, parlak görünen, sağlıklı saçlar herkesin hayali. Ve herkesin daha güzel saçlar için bir önerisi ve uyguladığı bir formül var. Saçla ilgili her ürünün ayrı bir vaadi ve istediğiniz sonuca ulaşmanız için iddiaları bulunuyor. Bir başkasının saçlarının harika görünmesini sağlayan formüller sizin saçlarınızda aynı etkiyi yaratmayabiliyor. Çünkü farklı saç yapılarının ihtiyaçları ve uygulanan bakımların verdiği sonuçlar da farklılık gösteriyor. Tüm bunların yanında bir de herkesin doğru bilip uyguladığı hatta birbirlerine tavsiye ettiği yanlışlar var. Neymiş o yanlışlar birlikte inceleyelim.

Saçlar kısaltılınca daha çabuk uzar
Hayır, saçlarınızın uzamasının kestirdiğiniz boyuyla bir ilgilisi yoktur. Daha çabuk uzasın diye kestirdiğiniz saçlarınızın sadece daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçların hızlı ya da yavaş uzuyor olmasının genlerle ilgisi vardır.

sac_bakimi_kesimi


Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Daha temiz saçlar için birkaç kez şampuan
Saçınızın temizliği için bir kez şampuan yapmanız yeterli olacaktır. Sık sık ve birkaç kez şampuanladığınız için nemini kaybeden saçlarınızın kolayca kırılmalarına ve mat görünmelerine sebep olabilirsiniz. El ayak ve yüz bakımı gibi saçlar da her gün yıkanmaya ihtiyaç duyar. Sık şampuanın saça verdiği zararı önlemek için uygun bir şampuanla bir kez saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Woman washing hair with shampoo
Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Beyaz saç koparılırsa, daha çok beyaz çıkar
Çok kişi beyaz saçını kopardığında, daha çok beyaz saç çıkacağına inanır. Bu efsaneyi kim ortaya attı bilinmez ama saçınızı koparmanızın beyaz saçların artmasıyla bir ilgisi yoktur.  Fakat saç koparmak saç derinize zarar verebilir.

beyaz_sac_sac_bakimi
Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Kırıklara iyi gelen saç kremleri
Saç kremleri kırıklara iyi gelmez. Kırıklarınızdan onları kestirerek kurtulabilirsiniz. Ancak kestirdiğiniz saçlarınıza doğru bakım yaparak kırık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

sac-bakimi-sac-kremi
Saçlarla ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Biberiye Yağının Saça Faydaları

Farklı Uzunlukta ki Saçlar İçin Katlı Saç Kesim Modelleri