in

Biberiye Yağının Saça Faydaları

Biberiye yağının saça birçok faydası bulunur. Özellikle saç derisine yapılacak masaj ile uygulandığında çok daha etkili sonuçlar elde edersiniz.

Biberiye yağının faydaları:
Saç tellerini güçlendirir
Saç derisini besler
Kepek sorununu yok eder
Saçlarınızın kırılmadan uzamasına yardımcı olur
Saçları yumuşatır
Saç diplerini uyararak saç uzamasına yardımcı olur
Yeni saçların çıkmasında etkili olur 

Biberiye yağı saça nasıl Uygulanır?
En temel kullanımı ile biberiye yağı şampuan içine karıştırılarak kullanılabilir. Bir şişe şampuan içerisine 20 damla biberiye yağı yeterlidir. Ayrıca yalnızca biberiye yağı ile saça masaj yapabilirsiniz. Onun haricinde avakado yağı, badem yağı veya zeytinyağı ile biberiye yağını karıştırıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Biberiye yağı saç çıkarır mı sorusu en çok merak edilen sorulardandır. Evet, biberiye yağının saça faydaları arasında saç uzamasına yardımcı olması da sayılmaktadır.

Zeytinyağı & Biberiye yağı

Biberiye yağı zeytinyağı karşımı için  yarım çay bardağı biberiye yağı ile yarım su bardağı zeytinyağını bir kaba boşaltın. Boşalttığınız kabı içinde su olan bir tencereye koyun ve kısık ateşte karışımı ısıtın. Yağları direk ısıtmak yanmasına ve özelliklerinin kaybolmasına sebap olabilir. Isınan karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın. 15 dakika masajdan sonra bone ya da bir tül ile saçınızı sarın 20 dakika bekletin. Bekleme sonra erdiğinde bol su ile saçınızı durulayın.

Badem yağı & Biberiye yağı
Badem yağı saç için besleyiciliği açısından oldukça tercih edilen bir üründür. Yarım çay bardağı biberiye yağını yine yarım çay bardağı badem yağı ile karıştırın. İçi su dolu bir tencerede kısık ateşte ılıttıktan sonra saçınıza masaj yaparak karışımı uygulayın. Sonrasında 20 dakika kadar saçınızda bekletip bol su ile durulayın.

Avakado yağı & Biberiye yağı
Yarım çay bardağı biberiye yağını yine yarım çay bardağı avakado yağı ile karıştırın. İçi su dolu bir tencerede kısık ateşte ılıttıktan sonra saçınıza masaj yaparak karışımı uygulayın. Sonrasında 20 dakika kadar saçınızda bekletip bol su ile durulayın.

Sıkça sorulan sorular

Biberiye yağı saça nasıl sürülür?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi en kolay kullanımı günlük kullandığınız şampuana karıştırarak kullanmaktır. Bunun için de aktardan alacağınız biberiye yağından 15-20 damla şampuanınıza katın ve yavaşça çalkalayın. Her saç yıkamada biberiye yağının saça faydaları artacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Kabaran Saçlar İçin Etkili Çözümler

Bu yanlışlar saçları üzüyor!