in

10 adımda yağlı saçların kontrolü

Yağlı saçların bakımı için 10 pratik öneri

Yağlı saçlar da tıpkı yağlı ciltler gibi özenli bakım ister. Eğer saçlarınız ince telli ise yağlı saçların basık görünümü sizi daha fazla rahatsız edebilir. Şimdi önereceğimiz pratik yöntemler ile artık yağlı saçları kontrol altında tutmak mümkün.

  • Saç kremi kullanırken saç diplerinize değmediğinden emin olun. Saç ortalarından uçlarına doğru uygulamak en doğrusudur.
  • Saç diplerindeki fazla yağı alarak dolgun bir görünüm verebilirsiniz. Klasik uygulamalar yerini modern ürünlere bıraksa da bebek pudrası yağlı saçlar için en eski çözümlerden biridir. Eğer saçlarınızda beyaz kalıntılar kalıyorsa bir miktar kakao ile karıştırıp öyle serpin. Eğer pratik bir ürün isterseniz kuru şampuan kullanın. Yağlı saçlar için kuru şampuan çok etkilidir.
  • Mutlaka yağlı saçlar için uygun ve doğal bir şampuan kullanın. Yağlı saçlar için şampuanlar fazla yağ oluşumunu önlemek için özel olarak üretilmiştir. Faydası olacaktır.
  • Saçlarınızı fırçalamayı çok mu seviyorsunuz? Yağlı saçlar için çözüm daha az fırçalamaktır. Çünkü bu, yağların saçlarınıza daha fazla yayılmasına sebep olur.
  • Gün içinde saçları ile çok fazla oynayanlardan mısınız? İşe dalıp elleriniz ister istemez saçlarınıza gidiyorsa, saçlarınızın daha fazla yağlanacaktır.
  • Gelelim önerilerden sonra yağlı saçlar için doğal bakım sırlarına. Limon suyu yağlı saçların bakımı için en iyisidir. 1 litre suya 3 limonun suyunu sıkıp karıştırın. Her banyodan sonra son durulamada bunu kullanın.
  • Yumurta sarısı saçlarda oluşan fazla yağı önlemekte çok etkilidir. 2 yumurta sarısını iyice çırpın, içine birkaç damla limon suyu ekleyerek karıştırın. Nemli saç derişinize masaj yaparak uygulayın. 5 dakika beklemeniz yeterlidir. Soğuğa yakın bol ılık su ile durulayın. İyice arındığından emin olun. Haftada 2 kez düzenli uyguladığınızda farkı hissedeceksiniz.
  • Elma sirkesinin mucizesine inanamayacaksınız. Saç derisindeki tüm kalıntıları arındırarak fazla yağlardan ve toksinlerden arınmanızı sağlar. Banyodan sonra son duruluma suyuna 2 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Haftada birkaç sefer tekrar edin.
  • Yağlı saçlar için aloe vera kullanımı oldukça yaygındır. Doğal bir antibakteriyel olan Aloe Vera saç derisinde oluşan fazla yağı dengeler. Yağlı saçlar için bitkisel çözümler arayanlara önerimiz, Aloe Vera jelini şampuanınızın içine karıştırıp kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

Sizi Davetlerin Göz Bebeği Yapacak Birbirinden Güzel Saç Modelleri

Kylie Jenner’dan Saç Dünyasına Yepyeni Bir Akım: Saç Dövmesi