in , ,

1 Ayda 4 Cm Saç Uzatan Bitkisel Karışım

Aktarlardan kolayca elde edebileceğiniz yağlarla saçlarınızın kısa sürede daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Karışımın içerisinde saç için faydalı pek çok yağ var.  Bu yağları saç ihtiyacınıza göre ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Tarifine geçmeden önce, bu yağların ne işe yaradıklarına bakalım.

Jojoba yağı bitkisel ürünlerle yapılan bakımlar arasında en etkili olanlarındandır. Cilt ve saç için uygulanan bakımların çoğunda kullanılır. Saç derisinin nemlenmesi, canlanması, saçların uzaması ve kepek oluşumunun sonlanması gibi birçok amaçla kullanılabilir. Özellikle saç dökülmesinden şikayetçiyseniz bu yağ ile saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Zarar görmüş saçların hacimli görünmesini destekler.

Çörek otu yağı
, incelmiş saçların güçlenmesini sağlar, saça ihtiyacı olan nemi verir. Çörek otu yağının saç için bir diğer faydası da saç beyazlamasını geciktirmesidir, aynı zamanda saç dökülmelerini önler.

Hint yağı; pek çok saç derisi sorununun tedavisinde kullanılabilir. Saç dökülmelerine engel olur, kepek oluşumunu sonlandırır. Saçlarınızın canlılığını yitirdiğinden şikayetçiyseniz, parlaklık ve canlılık kazandırması için kullanabilirsiniz. Saç köklerini beslediğinden saç uzamasını hızlandırır. Hızlı saç uzatma karışımlarında kullanılır. Hintlilerin muhteşem saçlarının sırrıdır.

Sinameki ekstresi; saç tellerini kalınlaştırır ve daha sağlıklı görünmelerini sağlar. Kırık oluşumu engeller, var olan kırıkları onarır. En çok da saç uzaması üzerinde etkilidir. Saç derisi problemleri için de kullanılabilir, güçlü bir tedavi edici özelliği bulunur.

Baobab yağı: A, C, D, E ve F vitaminleri açısından çok zengin bir yağdır. Saç derisinde hızlı emilimi sayesinde, saçların güçlenerek uzamasını sağlar. Bu yağı karışımdan ayrı kullanmak isterseniz, örneğin 400 ml bir şampuana bir tatlı kaşığı kadar ekleyebilirsiniz. Ülkemizde çok bilinen bir yağ olmasa da yabancı ülkelerde, doğal bakım için tercih edilen bitkisel yağların başında gelir.

Susam yağı; özellikle yıpranmış ve kuru saçların canlanmasında, nemlenerek yenilenmesinde etkilidir. Sağlıksız görünen saç uçlarını hızlı bir şekilde onarma özelliği vardır. İçeriğindeki vitaminler ve minareller saç köklerinin beslenmesine, saç problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.

Saç Uzatan Karışımın Tarifi

2 tatlı kaşığı sinameki ekstresi yağı
1 tatlı kaşığı jojoba yağı
1 tatlı kaşığı baobab yağı
1 tatlı kaşığı ceviz yağı
1 tatlı kaşığı hint yağı
1 tatlı kaşığı susam yağı
1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Uygulanışı

Tüm bu yağları iyice karıştırdıktan sonra parmak uçlarınızı yağın içerisine batırıp, saç diplerinize basınç yaparak yedirin.  Saç derisinde kan dolaşımının hızlanması için masaj yaparak uygulayın.  Sonrasında saçlarınızı streç filmle ya da ılık bir havlu ile sarın. Üç saat boyunca saçınızda bekletin. Bu karışımı haftada üç gün saçınıza uygulayabilirsiniz.

Not: Duşa girmeden evvel havlunuzu sıcak su ile ıslatıp saçınızı sardığınızda saçlarınız nemli görünür.

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Hindistancevizi yağını da eklesem bir sorun olur mu?
    Ayrıca haftada üç kez akşam bu karışımı saçıma sürüp sabah çam terebenti yağı eklenmiş şampuan ile yıkasam olur mu?

  2. Bakım yağları kullanmaya yeni başladım düzleştirici vs kullanmıyorum artık ne kadar uzarsa. Çam terebentinden başladım

  3. ayy ben katkısız keratin kullanıyorum dip bakım yağını da aldım dökülme seti uzatma seti bir arada cok güzel ürün tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorum

En Modern Topuz Modelleri

En Trend Küt Saç Modelleri